USA. 11-letni Easton postrzelony na polowaniu. Zmarł w szpitalu

W stanie Wisconsin w USA doszło do tragedii. 11-letni Easton Thom brał udział w polowaniu na jelenie. Został przypadkowo postrzelony przez myśliwego.

Do zdarzenia doszło 20 listopada podczas otwarcia sezonu polowań na jelenie w hrabstwie Green Lake w stanie Wisconsin w USA - informuje Fox News. W inauguracji brał udział 11-letni Easton Thom z małego miasteczka Berlin w New Hampshire. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Policjanci z "Archiwum X" doprowadzili do zatrzymania podejrzanego o popełnienie morderstwa sprzed 23 lat.

USA. Myśliwy próbował rozładować broń. Przez przypadek oddał strzał

Ok. godz. 9 (czasu lokalnego) polowanie dobiegło końca. W samochodzie 41-letni mężczyzna próbował rozładować broń. Ta wystrzeliła. Pocisk przypadkowo trafił w klatkę piersiową przechodzącego 11-latka. Chłopiec został natychmiast przewieziony do szpitala. Jego życia nie udało się uratować. 

Polowanie odbywało się na ziemi dzierżawionej przez rodzinę młodej ofiary. Możliwe, że był spokrewniony z mężczyzną, który oddał strzał. Należeli do tej samej grupy myśliwskiej.

Wsparcie mieszkańców. "Rodzina może na nas liczyć"

Koledzy z klasy ozdobili szkolną szafkę chłopaka - balonami, karteczkami, na których zostawili wiadomość. Organizowane są dziesiątki zbiórek pieniędzy, aby wesprzeć najbliższych Eastona w tym trudnym dla nich czasie.

24 listopada odbędzie się także czuwanie przy świecach. - Najważniejsze jest po prostu pokazanie rodzinie, całej rodzinie, że może liczyć na społeczność Berlina - powiedziała mediom organizatorka czwartkowego wydarzenia, Kathleen Nechkash.

W polowaniu może brać udział każdy. Ucierpiało już sześć osób

W Wisconsin polowanie na jelenie jest wielkim wydarzeniem. Trwa 9 dni i wziąć może w nim udział każdy, kto wykupi stosowną licencję - dorośli, dzieci, ci, którzy są w stanie utrzymać broń. Co roku podczas sezonu dochodzi do wielu wypadków. W pierwszy weekend (19-20 listopada) postrzelonych zostało łącznie sześć osób.

W Polsce polowanie może być wykonywane przez członków Polskiego Związku Łowieckiego za zgodą dzierżawcy lub zarządcy obwodu łowieckiego. Brak zezwolenia skutkuje karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat. 

Więcej o: