Tu tęcza i tu tęcza. W Katarze flagę brazylijskiego Pernambuco pomylono z symbolem LGBT. Interweniowała policja

Brazylijski dziennikarz relacjonuje interwencję służb w Katarze po tym, jak flaga stanu Pernambuco w Brazylii została uznana za symbol LGBT. Reporter nagrał mężczyznę, który wyrywa kibicom flagę, a następnie ją depcze. Funkcjonariusz policji, który przyjechał na miejsce, kazał usunąć z telefonu wideo z zajścia.

Sprawę opisuje agencja Reutera, która rozmawiała z Victorem Pereirą. Brazylijczyk jest dziennikarzem relacjonującym mistrzostwa świata w Katarze. Z jego słów wynika, że po wtorkowym meczu Arabii Saudyjskiej z Argentyną mężczyzna ubrany w tradycyjną białą szatę pomylił flagę Pernambuco z symbolem LGBT. Do zajścia doszło obok stadionu Lusail.

Zobacz wideo Szrot o KPO: Prezydent ma powody do swojego sceptycyzmu

Katar. Tęcza Pernambuco pomylona z tęczą LGBT 

Głównym elementem flagi brazylijskiego stanu jest tęcza - nad nią znajduje się gwiazda, a niżej słońce i czerwony krzyż.

- Ten facet złapał flagę, rzucił ją na ziemię i zaczął deptać. Wziąłem telefon, aby to nagrać, ale wyrwał mi go z ręki i powiedział, że odda go, gdy usunę film - powiedział Pereira. Z jego relacji wynika, że na miejsce przybył funkcjonariusz policji, który także kazał usunąć mu nagranie. Dziennikarz posłuchał, by odzyskać urządzenie. 

Reuter przypomina, że w Katarze związki z partnerami tej samej płci są zakazane i karane więzieniem. 

Później Pereira zamieścił na Twitterze nagranie, na którym relacjonuje całe zajście.

Więcej o: