Wojna w Ukrainie. Rosjanie zaatakowali szpital położniczy w Zaporożu. Zginął noworodek. "Potwory"

W nocy Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na szpital w Zaporożu. "Smutek wypełnia nasze serca - dziecko, które właśnie pojawiło się na świecie, zostało zabite" - przekazał szef administracji wojskowej obwodu zaporoskiego Ołeksandr Staruk.
Zobacz wideo Pszczel o milczeniu generała Gierasimowa: Nie miał instrukcji od swojego szefa

O rosyjskim ataku Ołeksandr Staruk poinformował na Telegramie. "W nocy rosyjskie potwory wystrzeliły ogromne rakiety na mały oddział położniczy" - napisał.

"Smutek wypełnia nasze serca - dziecko, które właśnie pojawiło się na świecie, zostało zabite" - przekazał szef administracji wojskowej obwodu zaporoskiego. Jak dodał, na miejscu pracują ratownicy.

Do wpisu Ołeksandr Staruk dołączył zdjęcia z miejsca ataku:

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Trzęsienie ziemi w TurcjiTrzęsienie ziemi w Turcji. 35 osób rannych, władze zamykają szkoły

Zełenski o punktach niezłomności

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował o planach utworzenia w całym kraju tak zwanych punktów niezłomności. To miejsca, gdzie mieszkańcy będą mogli korzystać z wszelkich podstawowych usług, takich jak elektryczność, woda, ciepło oraz komunikacja telefoniczna i internetowa.

- Takich punktów przygotowano ponad 4000, a kolejne są planowane - poinformował ukraiński prezydent w wystąpieniu opublikowanym w mediach społecznościowych. - Jeśli ponownie dojdzie do masowych rosyjskich ataków i okaże się, że dostaw energii elektrycznej nie da się przywrócić w ciągu kilku godzin, uruchomiona zostanie praca punktów niezłomności. Będą tam wszystkie podstawowe usługi, w tym elektryczność, łączność komórkowa i internet, ciepło, woda i podstawowe produkty medyczne. Całkowicie za darmo i przez całą dobę. Punkty będą działać we wszystkich administracjach regionalnych i powiatowych, a także w szkołach, budynkach Państwowego Pogotowia Ratunkowego - powiedział Wołodymyr Zełenski.

Ukraina stawia opór rosyjskiej agresji od 24 lutego.

Kim Yo Jong, sister of North Korean leader Kim Jong UnSiostra Kim Dzong Una odgraża się USA "fatalnym kryzysem bezpieczeństwa"

Więcej o: