Korea Północna. Siostra Kim Dzong Una odgraża się USA "fatalnym kryzysem bezpieczeństwa"

Siostra przywódcy Korei Północnej, Kim Jo Dzong nazwała USA "szczekającym psem sparaliżowanym strachem" i groziła "kryzysem bezpieczeństwa". Te ostre słowa są reakcją na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie prób rakietowych Pjongjangu.

Kim Jo Dzong, siostra dyktatora Korei Północnej - Kim Dzong Una, we wtorek odgrażała się wobec Stanów Zjednoczonych. Ostrzegała przed "najtwardszą odpowiedzią" i "fatalnym kryzysem bezpieczeństwa".

Siostra Kim Dzong Una ostrzega USA i ONZ

Kim Jo Dzong w ostrych słowach skrytykowała we wtorek 22 listopada USA i Radę Bezpieczeństwa ONZ. To odpowiedź na zwołane posiedzenie ONZ w sprawie prób rakietowych Pjongjangu.

Mimo tego, że rada nie uzgodniła żadnych działań przeciwko Korei Północnej, kilkanaście krajów, w tym USA i kilku członków RB ONZ, wydało oświadczenie potępiające próbę rakietową. Tych 14 krajów należących do ONZ popiera działania na rzecz ograniczenia rozwoju programów zbrojeniowych Korei Północnej.

Zobacz wideo ajemnicze „zniknięcie" Kim Dzong Una budzi wiele pytań. Gdzie był dyktator Korei Północnej i czego jeszcze nie wiemy?

Jak donosi CTV News, "ostrzeżenie Kim Jo Dzong pojawiło się kilka godzin po tym, jak ambasadorka USA Linda Thomas-Greenfield powiedziała na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, że Stany Zjednoczone rozpowszechnią proponowane oświadczenie prezydenta potępiające wystrzelenie przez Koreę Północną rakiet i inne destabilizujące działania".

W oświadczeniu opublikowanym przez północnokoreańską państwową agencję prasową KCNA Kim Jo Dzong pisze, że USA i "grupa reakcjonistów" wydały "odrażające wspólne oświadczenie", gdyż - jak stwierdzono - chciały "dać upust swojemu gniewowi" z powodu niepowodzenia w "realizacji złowrogiego zamiaru" wobec Korei Północnej.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Kim Jo DzongKorea Północna. Siostra Kim Dzong Una awansowała

 Korea Północna. Kim Jo Dzong: To jawne naruszenie naszej suwerenności

Siostra Kim Dzong Una w swoim oświadczeniu porównała USA do "szczekającego psa sparaliżowanego strachem" i zagroziła "najtwardszą odpowiedzią". Stwierdziła też, że bez względu na to, jak desperacko USA będą podążać ku rozbrojeniu Korei Północnej i naruszaniu jej suwerenności, z "tym bardziej fatalnym kryzysem bezpieczeństwa będą się musieli mierzyć".

Działania podjęte przez ONZ siostra północnokoreańskiego dyktatora określiła jako "jawne naruszenie naszej suwerenności i poważną prowokację polityczną", która ma na celu skierowanie sytuacji na Półwyspie Koreańskim w nową fazę kryzysu.

Więcej o: