Indonezja: rośnie tragiczny bilans trzęsienia ziemi. "Większość ofiar to dzieci, były jeszcze w szkole"

Liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowego trzęsienia ziemi w Indonezji wzrosła do 252. Według lokalnych władz kilkaset osób zostało rannych, dziesiątki uważa się za zaginione. Przeszło 13 tysięcy ludzi musiało opuścić swoje domy. Epicentrum trzęsienia znajdowało się koło miasta Cianjur.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,6 nawiedziło w poniedziałek zachodnią część wyspy Jawa. Epicentrum znajdowało się około stu kilometrów na południowy wschód od stolicy kraju Dżakarty, na głębokości 10 kilometrów.

Kataklizm zniszczył przeszło dwa tysiące budynków i wywołał liczne osunięcia ziemi. Zniszczone zostały też niektóre linie elektryczne.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Z najnowszych doniesień wynika, że zginęły 252 osoby. - Większość ofiar to dzieci, ponieważ o godzinie 13 były jeszcze w szkole - mówił Henri Alfiandi, szef Narodowej Agencji Poszukiwań i Ratownictwa. Wiele szkół zawaliło się.

Zobacz wideo Czemu Rosjanie atakują infrastrukturę krytyczną w Ukrainie?

Indonezja. Tragiczne skutki trzęsienia ziemi

Władze wskazują, że z dużym prawdopodobieństwem liczba ofiar śmiertelnych wzrośnie. Akcję ratunkową utrudniają osuwiska i nierówny teren.

We wtorek do Cianjur przyjechał prezydent Indonezji Joko Widodo. Zaznaczył, że priorytetem jest ratowanie ludzi wciąż uwięzionych pod gruzami budynków. Zapowiedział też wsparcie ze strony rządu.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: