Indie. Ciało 22-letniej Aayushi znaleziono upchnięte w walizce. Służby: To było zabójstwo honorowe

Indyjska policja aresztowała rodziców młodej kobiety, której zwłoki znaleziono w walizce w pobliżu jeden z dróg ekspresowych niedaleko miasta Mathura. Służby podejrzewają, że zbrodnia była "zabójstwem honorowym".
Zobacz wideo Jak wojna Rosji z Ukrainą postrzegana jest na świecie? Prof. Legucka: Indie i Afryka powielają rosyjską propagandę

Jak informuje BBC, ciało kobiety znaleziono upchnięte w czerwoną walizkę w piątek w pobliżu miasta Mathura w stanie Uttar Pradesh. Ofiarą jest Aayushi Chaudhary, która studiowała na prywatnym college'u w Delhi, gdzie mieszkała z rodziną.

Młoda kobieta miała liczne obrażenia głowy i innych części ciała. Według ustaleń śledczych 21-latka zmarła w wyniku postrzału w klatkę piersiową.

"Zabójstwo honorowe" w Indiach. Nie żyje młoda kobieta

W tej sprawie aresztowani zostali rodzice kobiety. Oskarżeni na ten moment nie złożyli żadnych wyjaśnień.

Hinduscy policjanci twierdzą, że za zbrodnię odpowiada ojciec 21-latki. Mężczyzna miał ją zamordować 17 listopada po kłótni o jej małżeństwo z mężczyzną z innej kasty. Policjanci zarekwirowali broń ojca ofiary i samochód, którym rzekomo miał przewieźć zwłoki po zabójstwie.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Śledczy uważają, że doszło do "zabójstwa honorowego" - relacjonuje BBC.

"Zabójstwa honorowe" są popełniane na osobach, które są w Indiach postrzegane jako łamiące tradycje. Najczęściej ofiarami są młode osoby, które zakochują się lub zawierają małżeństwa wbrew woli rodziny lub poza swoją kastą.

Więcej o: