USA. Wnuczka Joe Bidena wyszła za mąż. Ślub odbył się w Białym Domu [ZDJĘCIA]

19 listopada, w przeddzień swoich 80. urodzin, 46. prezydent USA Joe Biden świętował ślub najstarszej wnuczki, Naomi Biden, i jej partnera Petera Neala. Ceremonia odbyła się w ogrodzie przed Białym Domem.

"Z radością obserwowaliśmy, jak Naomi dorastała, odkrywała, kim jest i zaczynała układać swoje niesamowite życie. Teraz przepełnia nas duma, gdy widzimy, że wybrała Petera na swojego męża i jesteśmy zaszczyceni, iż możemy powitać go w naszej rodzinie. Życzymy im dni pełnych śmiechu i miłości, która z każdym mijającym rokiem będzie się pogłębiała" - przekazali Joe i Jill Biden w oświadczeniu.

Śnieżyce w USA.Dwa metry śniegu. "Efekt jeziora" przysypał stan Nowy Jork

Więcej wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Ślub wnuczki Joe Bidena w Białym Domu. Suknia inspirowana kreacją Grace Kelly

W ceremonii zaślubin prezydenckiej wnuczki uczestniczyło 250 gości. Uroczystość miała prywatny charakter. Po niej odbyło się przyjęcie z tańcami - podała telewizja CNN.

Jak zauważył magazyn "Vogue", Naomi wybrała suknię ślubną od Ralpha Laurena, której styl wyraźnie nawiązuje do ślubnej kreacji Grace Kelly - słynnej amerykańskiej aktorki i księżnej Monako.

Zobacz wideo Joe Biden: Nasze wojsko nie jest i nie będzie zaangażowane w konflikt z siłami rosyjskimi w Ukrainie

Czym zajmują się Naomi Biden i jej mąż?

Naomi Biden ma 28 lat. To córka młodszego syna prezydenta USA, Huntera, i jego byłej żony Kathleen Buhle. Jest adwokatką kancelarii prawnej Arnold & Porter. Neal również jest prawnikiem i pracuje w Centrum Prawa na Uniwersytecie Georgetown, gdzie zajmuje się sprawami z zakresu bezpieczeństwa narodowego. Jak ustaliło nieoficjalnie CNN, od sierpnia zeszłego roku para mieszka w Białym Domu.

Joe BidenWybuch w Przewodowie. Biden skomentował słowa Zełenskiego. "To nie dowód"

Był to 19. ślub, jaki odbył się w Białym Domu. Poprzednio, w 2013 r. pobrali się tam Pete Souza, osobisty fotograf Baracka Obamy, i jego żona Patti Lease.

Więcej o: