Ukraina. Przerwy w dostawach prądu obejmą w niedzielę cały kraj. Jest komunikat

We wszystkich obwodach ukraińskich w niedzielę będą miały miejsce przerwy w dostawach prądu. Jak poinformowało przedsiębiorstwo energetyczne Ukrenergo, wciąż trwają prace nad naprawą infrastruktury niszczonej przez Rosjan.

- Pracujemy w całym kraju nad stabilizacją sytuacji - tak o sektorze energetycznym mówił w sobotnim wieczornym przemówieniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Jak przekazał, najwięcej problemów z elektrycznością występuje w Kijowie i obwodzie kijowskim, Odessie i obwodzie odeskim, Charkowie i obwodzie charkowskim.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- Winnica, Tarnopol, Czerkasy, Czernihów i inne obwody: pracownicy energetyki robią wszystko, co możliwe, aby zapewnić ludziom normalne życie - podkreślił Zełenski.

Zobacz wideo Pszczel: Ławrow opuścił szybko szczyt G20, bo bał się jakichkolwiek rozmów

Ukraina. Przerwy w dostawach prądu w całym kraju

Krajowe Przedsiębiorstwo Energetyczne Ukrenergo przekazało, że w niedzielę 20 listopada we wszystkich obwodach dojdzie do planowych przerw w dostawach prądu między godz. 8 a 24.

"Nadal pracujemy nad przywróceniem Ukraińcom światła, które rasiści próbują nam odebrać, atakując rakietami nasze obiekty energetyczne. Jest ciężko, czasem trwa to dłużej, niż się spodziewaliśmy, ale znajdujemy rozwiązania, uzdrawiamy i utrzymujemy równowagę w systemie energetycznym" - przekazało Ukrenergo.

"Dlatego my, ukraińscy energetycy, tworzymy i niesiemy światło, a nie niszczymy i wpędzamy w ciemność, jak to robią rosyjscy "energetycy" wraz ze swoim wojskiem" - dodano.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: