Oto mama, która pierwszy raz może przytulić swoje dziecko. Nagranie z Kansas podbija sieć

Hitem sieci stało się nagranie zarejestrowane z zoo w hrabstwie Sedgwick w amerykańskim stanie Kansas. Widzimy na nim, jak szympansica po raz pierwszy widzi swoje nowonarodzone dziecko. Nie wiedziała, że przeżyło poród, bo miała awaryjne cesarskie cięcie.

Szympansica o imieniu Mahale przeszła 15 listopada pilne cesarskie cięcie, a jej dziecko - Kucheza (zabawa - suahili - przyp. red) zostało umieszczone w szpitalu weterynaryjnym, należącym do zoo - podaje Fox News. Mama i dziecko były trzymane osobno przez prawie dwa dni, zanim umieszczono je w jednym pomieszczeniu.

USA. Szympansica pierwszy raz widzi swoje dziecko

W sieci pojawiło się nagranie z momentu, w którym mama mogła po raz pierwszy zobaczyć swoje szympansiątko. Na filmie, który został opublikowany w mediach społecznościowych ogrodu zoologicznego, widać, jak Mahale wchodzi do pomieszczenia, gdzie opiekunowie umieścili Kuchezę. 

Zobacz wideo Leoś to robot, który uszczęśliwia małych pacjentów

Na początku szympansica wydaje się nie rozpoznawać, że w koce zawinięte jest jej dziecko. Stoi nieruchomo, bez reakcji patrząc na zawiniątko. Nagle pojawia się mała łapka, wyciągająca się w jej stronę. Matka natychmiast podbiega i bierze Kuchezę w ramiona, wydając przy pełne radości dźwięki. 

Dyrektorka ZOO: To jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie widziałam

W tle słychać też wzruszenie pracownicy ogrodu zoologicznego, prawdopodobnie nagrywającej moment spotkania mamy i dziecka. 

- To jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek widziałam. Szympansica początkowo widzi, że jej dziecko jest nieruchome. Gdy nagle się porusza, widać ulgę i miłość matki. To po prostu niesamowite - powiedziała stacji FOX TV dyrektorka ds. komunikacji zoo, Jennica King.

Narodziny szympansa to wyjątkowo ważne wydarzenie, ponieważ to gatunek zagrożony wyginięciem. Każdy nowy osobnik tego gatunku zwiększa szanse na ich przetrwanie. 

Więcej o: