USA. Przyszedł z mieczem i siekierą. Chciał rozmawiać z dziennikarzami "New York Timesa"

Do siedziby "The New York Timesa" wszedł 27-letni mężczyzna wyposażony w miecz, siekierę i nóż. Jak relacjonują amerykańskie media, chciał rozmawiać z dziennikarzami. Na miejsce wezwano policję.

O sprawie informuje m.in. AP. W czwartek wczesnym popołudniem policja dostała zgłoszenie dotyczące mężczyzny z nożem w siedzibie "The New York Timesa".

27-latek uzbrojony w siekierę wszedł do siedziby "The New York Timesa"

Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, ochrona budynku przekazała im, że mężczyzna ma ze sobą broń. Z relacji agencji informacyjnej wynika, że chciał rozmawiać z dziennikarzami działu politycznego, ale odmówiono mu wstępu.

Zobacz wideo Nowy Jork. Bawili się fajerwerkami. Jeden z nich wleciał przez okno do mieszkania i spowodował pożar

W komunikacie nowojorskiej policji, którą cytuje Business Insider, czytamy z kolei, że mężczyzna ma 27 lat. Dalej poinformowano, że wszedł do holu biurowca, niosąc ze sobą "plastikową torbę z nożem, mieczem i siekierą". 

Gdy odmówiono mu wstępu, oddał broń. Następnie został zabrany przez policję na badania w szpitalu. "The New York Times" zamieścił oświadczenie, w którym podziękowano policji za "odpowiedź na incydent, który został rozwiązany szybko i pokojowo".

Więcej o: