Holandia. Powstał hologram mężczyzny podejrzanego o gwałt. Policja zaprasza na testy DNA

Holenderska policja jest coraz bliżej odnalezienia mężczyzny, który dopuścił się gwałtu na dwóch nastolatkach w 2010 roku. Bardzo pomocne okazało się stworzenie i upublicznienie hologramu, dzięki któremu poszukiwana mocno zawężono.

Po wielu latach pracy powstał hologram mężczyzny, który w 2010 roku dopuścił się zgwałcenia dwóch dziewczynek. Holenderska policja zawęża poszukiwania do 40 mężczyzn, od których będzie chciała pobrać próbki DNA.

Holenderska policja coraz bliżej sprawcy gwałtów na nastolatkach

Gdy w 2010 roku niezidentyfikowany dotąd sprawca zaatakował trzy nastolatki w rejonach Schiedam i Vlaardingen, policja była bezradna. Mężczyzna, grożąc dziewczynkom nożem, dopuścił się gwałtu na dwóch z nich - 13 i 15-latce. Trzeciej dziewczynce - 15-latce, udało się uciec.

 

Powstały kilka miesięcy temu hologram mężczyzny doprowadził do znacznego zawężenia grona podejrzanych. Gdy "portret" upubliczniono, między innymi w galeriach handlowych, holenderska policja otrzymała mnóstwo wskazówek, które pomogły zawęzić poszukiwania sprawcy do 40 mężczyzn. 

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Policja zatrzymała 34-latka, który przez lata molestował seksualnie nieletnie córki swojej partnerki.

Holandia. Na teksty DNA policja zaprasza 40 mężczyzn

W związku z zawężeniem poszukiwań sprawcy gwałtu na nastolatkach holenderska policja zdecydowała się na kolejny krok: teksty DNA.

Jak czytamy na Twitterze, "detektywi rozpoczynają zakrojone na szeroką skalę dochodzenie DNA". Policja z Rotterdamu już zaczęła kontaktować się z mężczyznami. Test jest dobrowolny, ale niezwykle ważny. To właśnie za jego sprawą eksperci kryminalistyczni będą porównywać DNA podejrzanych z DNA pozostawionym przez sprawcę w 2010 roku.

W policyjnym komunikacie lider zespołu dochodzeniowego Rene Bergwerff mówi, że uczestnictwo w teście DNA ma słuszny cel: znalezienie mężczyzny odpowiedzialnego za poważne przestępstwo seksualne.

- Oczywiście nie wszystkie osoby mogą być sprawcami. DNA jest bardzo praktycznym narzędziem selekcji - dodaje.

Więcej o: