Polski dyplomata w Moskwie wezwany do rosyjskiego MSZ. Rozmowa trwała ok. 20 minut

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina poinformował o wezwaniu do rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych chargé d'affaires ambasady RP w Moskwie Jacka Śladewskiego. Rozmowa trwała ok. 20 minut.

Wcześniej Marija Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ, poinformowała, że wezwany został polski ambasador w Rosji Krzysztof Krajewski. Informację przekazała na swoim kanale społecznościowym.

Polski dyplomata wezwany do MSZ Rosji

Łukasz Jasina w rozmowie z PAP poinformował, że do rosyjskiego MSZ wezwany został  chargé d'affaires Jacek Śladewski. Jak powiedział, rozmowa trwała ok. 20 minut i byłą związana z wezwaniem ambasadora Siergieja Andriejewa przez polskie MSZ. 

Zobacz wideo Kiedy możemy spodziewać się szczytu inflacji?

Jasina dodał, że ambasador Krajewski obecnie przebywa w Warszawie w związku z obchodami Dnia Służby Zagranicznej. 

W związku z masowanym ostrzałem terytorium Ukrainy oraz eksplozją jednej z rakiet na obszarze Polski wzrosło napięcie pomiędzy Warszawą a Moskwą. Dzisiaj polskie władze przyznały, że rakieta, która zabiła dwóch polskich obywateli, należała prawdopodobnie do arsenału obrony przeciwlotniczej Ukrainy.

Generał Mieczysław Gocuł podczas spotkania z okazji rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Warszawa, 11 marca 2022 r.Gen. Gocuł: Rakieta zaskoczyła rządzących jak zima drogowców

Wcześniej wezwanie Andriejewa. Spotkanie "bez wymiany grzeczności"

We wtorek tuż przed północą ambasador Rosji w Polsce, Siergiej Andriejew, przybył do budynku polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w celu złożenia wyjaśnień i wysłuchania polskiego stanowiska w sprawie wczorajszego incydentu w powiecie hrubieszowskim. Spotkanie trwało cztery minuty, odbyło się "bez wymiany grzeczności" - poinformowało nasze MSZ.

"Prezydent Polski nazwał upadek rakiety 'nieszczęśliwym wypadkiem'. A jeszcze wczoraj słuchaliśmy histerycznych wypowiedzi polskich urzędników i polityków. Czy polski MSZ, który pozwolił sobie na antyrosyjskie wynurzenia i wezwał o północy ambasadora Andriejewa, nie zechciałby przeprosić?" - napisała w związku z tym Zacharowa na Telegramie.

Maria ZacharowaPrzewodów. Ambasador Rosji wezwany do MSZ. Zacharowa żąda przeprosin

Więcej o: