Spotkanie szefów wywiadów USA i Rosji. Mają rozmawiać m.in. o groźbie użycia broni jądrowej

Dyrektor CIA Bill Burns spotka się w Ankarze ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Naryszkinem. Rozmowa ma dotyczyć m.in. konsekwencji ewentualnego użycia broni jądrowej przez Rosję.

W rozmowie z CNN informację o spotkaniu potwierdził rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych. Jak podaje stacja, odbywa się ono w ramach wysiłków USA ukierunkowanych na "omawianie kwestii niesłusznie zatrzymanych amerykańskich obywateli" oraz "komunikację z Rosją ws. zarządzania ryzykiem".

Zobacz wideo Zełenski dziękuje Polsce po polsku z okazji Święta Niepodległości. "Różnie było między nami, ale jesteśmy krewnymi"

Ankara. Dyrektor CIA spotkał się z szefem rosyjskiego wywiadu 

- Otwarcie mówiliśmy, że mamy kanały komunikacji z Rosją dotyczące zarządzania ryzykiem, zwłaszcza ryzykiem jądrowym i zagrożeniem dla strategicznej stabilności. W ramach tych wysiłków Bill Burns jest dzisiaj w Ankarze, gdzie spotyka się ze swoim odpowiednikiem w rosyjskim wywiadzie - przekazał rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Jak dodał, Burns w Ankarze "nie prowadzi negocjacji" dotyczących wojny w Ukrainie, a jedynie "przekazuje wiadomość o konsekwencjach użycia przez Rosję broni jądrowej" oraz o zagrożeniach dla stabilności.   

Jarosław Kaczyński i Ryszard TerleckiZbierze się klub PiS. Kaczyński będzie bronić Ziobry - jest deklaracja

USA o rozmowach Burnsa z Naryszkinem poinformowały stronę ukraińską. - Twardo trzymamy się zasady: nic o Ukrainie bez Ukrainy - przekazał rzecznik Rady.

Wcześniej o spotkaniu dyrektora CIA z szefem Służby Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej informował rosyjski "Kommiersant". Pytany o te doniesienia rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow mówił, że nie może ani potwierdzić, ani zaprzeczyć. 

Zełenski w ChersoniuWzruszające sceny z Chersonia. Zełenski śpiewa hymn [WIDEO]

Więcej o: