USA. Atak na terenie Uniwersytetu Wirginii. Napastnik zabił trzy osoby. Są ranni

Napastnik zabił trzy osoby i zranił dwie inne - podaje CNN. Do ataku doszło na głównym kampusie Uniwersytetu Wirginii. Podejrzany wciąż pozostaje na wolności.
Zobacz wideo Atom z USA czy Korei? Lubnauer: Czy my jesteśmy jak małe dzieci, które uważają, że najpierw spróbują, a potem zobaczą, czy parzy?

Do ataku doszło w niedzielę około godz. 22.40 na terenie kampusu Uniwersytetu Wirginii w Charlottesville. W oświadczeniu uczelnia przekazała, że napastnik pozostaje na wolności.

"To jest wiadomość, którą każdy ma nadzieję nigdy nie musieć wysyłać. Jestem zdruzgotany, że ta agresja nawiedziła Uniwersytet Wirginii. To traumatyczny incydent dla wszystkich w naszej społeczności" - napisał w oświadczeniu rektor uczelni Jim Ryan.

Podejrzany został już zidentyfikowany przez policję. Służby uważają, że za atak odpowiada student tamtejszej uczelni Christopher Darnell Jones, Jr.

Atak na kampusie Uniwersytetu Wirginii. Nie żyją trzy osoby

W wyniku ataku zginęły trzy osoby, a dwie zostały ranne. Władze uniwersytetu nie poinformowały, czy wśród ofiar byli tylko studenci uczelni.

Przedstawiciel uczelni ds. studentów Robyn S. Hadley zaapelował do studentów, aby "poważnie potraktowali polecenia dotyczące ukrycia się, póki trwa akcja policji".

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: