Turcja. Szef MSW: Aresztowano osobę odpowiedzialną za zamach w Stambule

Minister spraw wewnętrznych Turcji Suleyman Soylu poinformował, że aresztowano osobę odpowiedzialną za zamach w Stambule. Wcześniej prezydent Turcji przekazał, że za atak odpowiada kobieta, lecz minister spraw wewnętrznych nie potwierdził, ani nie zaprzeczył tym informacjom. O zamach oskarżył Partię Pracujących Kurdystanu.
Zobacz wideo Protesty kobiet w Kabulu po zamachu, w którym zginęło wiele studentek przygotowujących się do egzaminu na uniwersytet

Do wybuchu doszło w niedzielę po południu. W ataku zginęło sześć osób, a 81 zostało rannych, w tym dwie ciężko. Do eksplozji doszło na głównym deptaku w Stambule - alei Istiklal.

W mediach społecznościowych opublikowano filmy pokazujące moment eksplozji. Widać na nich fragmenty budynku wylatujące w powietrze oraz ludzi leżących na ulicy po wybuchu. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w czasie konferencji prasowej podkreślił, że był to "nikczemny atak".

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Eksplozja w Stambule

Aleja Istiklal - czyli aleja Niepodległości - to jedna z najważniejszych ulic Stambułu, łącząca plac Taksim i dzielnicę Beyoglu. Znajduje się na niej mnóstwo sklepów i restauracji, kilka państw ma tam swoje placówki dyplomatyczne. W weekend zwykle jest pełna mieszkańców miasta i turystów.

Do tej pory nikt nie przyznał się do przeprowadzenia zamachu. W przeszłości za podobne eksplozje w wielu miastach Turcji odpowiedzialni byli kurdyjscy separatyści oraz grupy bojowników islamskich.

Więcej o: