Najemnik z Grupy Wagnera poddał się Ukraińcom. W zemście wagnerowcy "roztrzaskali mu głowę młotem"

Nie żyje Jewgienij Nużyn, najemnik z Grupy Wagnera, który oddał się w ręce Ukraińców i przed kamerami powiedział, że jest gotowy walczyć z Rosją. Jak informuje rosyjski portal Meduza, wagnerowcy w akcie zemsty roztrzaskali mu głowę młotem kowalskim. Brutalne nagranie z egzekucji zamieścili w sieci.
Zobacz wideo Girzyński o budowie muru na granicy z Rosją: Lepiej pobudować coś ponad miarę niż zaniedbać

Jewgienij Nużyn przez 20 lat siedział w więzieniu za zabójstwo. Podczas wielkiej mobilizacji ogłoszonej przez Władimira Putina został wysłany na front, aby walczyć z Ukraińcami. Mężczyzna jednak poddał się ukraińskim siłom i powiedział publicznie, że jest w stanie bronić Ukrainy.

"Roztrzaskano mu głowę młotem"

Jak poinformował niezależny portal Meduza, Nużyn miał z powrotem trafić do rosyjskiego wojska w wyniku wymiany jeńców. Tam spotkała go "kara zdrajcy". Choć oficjalnie ta informacja nie została potwierdzona przez władze Rosji, w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak roztrzaskano mu głowę młotem kowalskim.

Jewgienij Nużyn nie żyje. Został porwany przez członków Grupy Wagnera i zamordowany. Roztrzaskano mu głowę młotem. Morderstwo zostało sfilmowane, a nagranie udostępniono w internecie

- napisał Mateusz Lachowski, korespondent stacji Polsat News, któremu kilka miesięcy temu udało się porozmawiać z Rosjaninem.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Wołodymyr Zełenski z żoną udzielili wywiadu stacji CNNWołodymyr Zełenski podpadł żonie podczas wywiadu w CNN

"Tutaj na froncie poznałem zupełnie inną prawdę"

We wrześniu reporter Polsat News rozmawiał z Nużynem. - Siedziałem w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Miałem jeszcze parę lat odsiadki. Ale pojawiła się szansa na wyjście. Obiecali nam uniewinnienie. Dużo chłopaków się na to nabrało - podkreślił mężczyzna.

- Werbował nas sam [właściciel Grupy Wagnera Jewgienij - red.] Prigożyn, ten od Putina. Obiecywał piękne rzeczy. Ale tutaj rozumiesz już, że uniewinnienie i wolność jest możliwe, ale tylko poprzez śmierć. To, co tam w naszej telewizji mówią, to same kłamstwa. Putin mówi te swoje bzdury. Tutaj, na froncie, poznałem zupełnie inną prawdę - zaznaczył.

Turkey ExplosionTurcja. Eksplozja w Stambule. Są ofiary śmiertelne. Erdogan: Nikczemny atak

Więcej o: