Dziesięciu Rosjan zgwałciło 12-letnią dziewczynkę. SBU: Stan ofiar ich nie interesuje

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy regularnie publikuje w sieci nagrania przechwycone od okupantów. Tym razem upubliczniona została rozmowa, z której wynika, że grupa Rosjan zgwałciła 12-letnią dziewczynkę.

Doniesienia o zbrodniach wojennych popełnianych przez Rosjan pojawiają się w mediach niemal od samego początku wojny w Ukrainie. Jeszcze w maju ówczesna rzecznika praw człowieka Ludmiła Denisowa podkreślała, że "okrucieństwa rosyjskich żołnierzy nie znają granic", a codziennie pojawia się kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących przestępstw seksualnych. Ostatecznie ukraiński parlament zdecydował jednak o odwołaniu Denisowej ze stanowiska w związku z zamieszczanymi przez nią drastycznymi opisami przestępstw.

Zobacz wideo "Logika działań dyktatorów, którzy postawili wszystko na jedną kartę jest inna, niż krajów demokratycznych"

Rosjanie zgwałcili 12-letnią dziewczynkę. SBU: Stan ofiar ich nie interesuje

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała w niedzielę 13 listopada informację o kolejnej przechwyconej rozmowie. Rosyjscy okupanci mają w niej przyznawać, że na terytorium okupowanego obwodu ługańskiego dopuścili się gwałtu na 12-letniej dziewczynce. 

"Podczas gdy niektórzy okupanci uciekają z Chersonia, inni Rosjanie w tymczasowo okupowanym obwodzie ługańskim pokazują swoje 'bohaterstwo' z powodu nowych zbrodni wojennych. Tym razem nieludzie zgwałcili 12-letnią dziewczynkę"" - pisze SBU, dodając, że w okupowanym Doniecku okupanci dopuścili się natomiast gwałtu na dorosłej kobiecie. Służby podkreślają, że - jak widać - "stan ofiar nie interesuje Rosjan".

- Krótko mówiąc, ci żołnierze zgwałcili 12-letnią dziewczynkę. 10 osób, nie mogą ich znaleźć. I dlatego nie wpuszczają nikogo do miasta - powiedział swojej dziewczynie mężczyzna, który stacjonuje w jednostce w Kreminnej w obwodzie ługańskim. 

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rosyjscy żołnierzeBrytyjski wywiad: Do rosyjskich szkół powróci szkolenie wojskowe

Wojna w Ukrainie. 16 tys. postępowań w sprawie naruszeń praw i zwyczajów wojennych

Pod koniec marca tego roku ukraińska parlamentarzystka Maria Mezentsewa odnosiła się podczas telewizyjnego wywiadu do szeroko omawianej wówczas sprawy gwałtu pewnej ukraińskiej kobiety. Polityczka podkreśliła wówczas, że napaści na tle seksualnych są uważane za zbrodnie wojenne i naruszenie międzynarodowego prawa. - Pokrzywdzonych jest znacznie więcej niż tylko ta jedna sprawa, która została upubliczniona przez prokuratora generalnego - mówiła wówczas, zwracając uwagę, że niektóre kobiety potrzebują czasu, by opowiedzieć o swoich preżyciach. 

SBU przypomina także, że nieustannie pracuje nad rozpatrywaniem zbrodni wojennych, których dopuszcza się Rosja. "Śledczy otworzyli już prawie 16 tys. postępowań karnych z art. 438 Kodeksu karnego Ukrainy - naurszenie praw i zwyczajów wojennych" - czytamy. 

Ukraiński żołnierz, który wyzwolił Chersoń, spotyka swoją babcięChersoń wyzwolony. Wzruszające nagranie wnuka witającego babcię [WIDEO]

Potrzebujesz pomocy?

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>>

Więcej o: