Prace Banksy'ego w Ukrainie. Najnowszy mural powstał w podkijowskiej Borodziance

Na swoim Instagramie Banksy opublikował zdjęcie muralu wykonanego w Borodziance, nieopodal Kijowa. Tym samym brytyjski artysta potwierdził swoją obecność w Ukrainie.

Grafika, którą udostępnił w mediach społecznościowych Banksy, przedstawia gimnastyczkę balansującą na zniszczonym budynku. Artysta opatrzył je podpisem "Borodyanka, Ukraine".

 

Mural pojawił się na jednym ze zniszczonych budynków w tej podkijowskiej miejscowości.

W Borodziance pojawił się mural Banksy'ego. Artysta potwierdził, że był w Ukrainie

Udostępnienie grafiki zdaje się potwierdzać obecność brytyjskiego artysty w Ukrainie. Spekulacje o przybyciu do ogarniętego wojną państwa pojawiły się po tym, jak w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się murale właśnie z Borodzianki.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Wcześniej zauważono mural przedstawiający mężczyznę przypominającego prezydenta Rosji Władimira Putina, które zostaje przerzucony na podłogę przez małego judokę.

Inny pokazywał dwoje dzieci, które używają metalowego przęsła jako huśtawki.

Wojna w Ukrainie. Rosjanie zniszczyli Borodziankę

Borodzianka na początku wojny w Ukrainie została niemal całkowicie zniszczona przez wojska rosyjskie. W marcu podczas walk o Kijów ta miejscowość była celem licznych nalotów.

Większość budynków w tym podkijowskim mieście została zniszczona, a Iryna Wenediktowa, była Prokurator Generalna Ukrainy mówiła, że żołnierze mordowali, torturowali i brutalnie bili tam cywilów.

Dopiero na początku kwietnia, gdy Borodzianka została wyzwolona spod okupacji rosyjskiej, możiwe było przeszukanie części gruzowisk, w które zmieniły się budynki w mieście. Szacuje się, że pod gruzami zbombardowanych domów zginęły setki cywilów.

Zobacz wideo "Logika działań dyktatorów, którzy postawili wszystko na jedną kartę jest inna, niż krajów demokratycznych"
Więcej o: