Najwyższy człowiek na świecie opuszcza Rosję i leci do USA. Będzie szukał kandydatki na żonę

- Słyszałem, że kobiety w Rosji kochają przystojnych i uprzejmych mężczyzn - mówił najwyższy człowiek na świecie zaraz po tym, jak wylądował w Moskwie. Żony jednak tam nie znalazł, dlatego teraz postanowił obrać inny kierunek - USA.

Sultan Kosen zapisał się na kartach Księgi Światowych Rekordów Guinnessa jako najwyższy człowiek na Ziemi. Mierzy 251 cm. Pod koniec 2021 roku opuścił swój rodzinny kraj - Turcję - i poleciał do Rosji, gdzie chciał znaleźć żonę. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Planowanie tygodnia warto zacząć od planowania przyjemności i odpoczynku. Dlaczego? [fragment podcastu Kobiecy Punkt Widzenia]

Najwyższy człowiek na świecie opuszcza Rosję

Wówczas 38-letni Kosen chciał poznać kobietę, która urodzi mu syna i córkę. - Słyszałem, że kobiety w Rosji kochają przystojnych i uprzejmych mężczyzn. Znalezienie żony powinno być łatwe - mówił. Poszukiwania okazały się bezskuteczne, dlatego będzie je kontynuował w Stanach Zjednoczonych. Ma jasno sprecyzowany plan. Jak powiedział 8 listopada na łamach "The Mirror", zamierza wylecieć na Florydę, a następnie z wybranką wrócić do Turcji, gdzie "mieszka w historycznym miejscu na południowym- wschodzie, ale dość daleko od morza".

Kim Dzong Un po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawił publicznie się z żoną"Hurra" i wiwaty na dla żony Kim Dzong Una. Nie widziano jej od miesięcy

Sultan Kosen był już żonaty. Para nie mogła się dogadać

Soltan Kosen już raz był w związku małżeńskim z mierzącą 175 cm Syryjką Merve Dibo. - Poślubiłam miłość mojego życia. Mam nadzieję, że to szczęście będzie trwać wiecznie - mówiła kobieta. Bajka trwała kilka lat. Po pewnym czasie parze zaczął doskwierać problem w komunikacji - on mówi po turecku, a ona wyłącznie w języku arabskim. 

Kosen urodził się 10 grudnia 1982 roku w tureckim mieście Mardin. Jego wzrost to skutek nadmiernego wydzielania hormonu wzrostu (somatotropiny) przez przysadkę mózgową. Cierpiał na akromegalię. Przyznał, że czasami 251 cm sprawia mu wiele trudności, a przede wszystkim dyskomfort.

39-letni rolnik poza szukaniem żony zajmuje się także promocją swojego kraju na świecie.

Ogromna bryła bursztynu z SumatryIle waży największa na świecie bryła bursztynu? Muzeum Gdańska zaciera ręce

Więcej o: