Watykan. Benedykt XVI na nowych zdjęciach. Spacerował po ogrodach i odebrał swój portret

W mediach społecznościowych pojawiły się nowe zdjęcia, na których widać emerytowanego papieża. Benedykt XVI został sfotografowany w Ogrodach Watykańskich. Ostatnio odebrał też portret wykonany przez Rosjankę Natalię Tsarkovą.

Zdjęcia emerytowanego papieża wzbudzają ogromne zainteresowanie w mediach. Benedykt XVI w ostatnim czasie bardzo rzadko udzielał się publicznie. Teraz jednak do mediów społecznościowych trafiły kolejne zdjęcia, na których możemy zobaczyć 95-letniego duchownego. Fotografie opublikowała Watykańska Fundacja Josepha Ratzingera/Benedykta XVI.

Zobacz wideo Papież Franciszek i całowanie pierścienia

Watykan. Benedykt XVI uwieczniony na nowych zdjęciach

"Papież emeryt Benedykt XVI podczas popołudniowego spaceru po Ogrodach Watykańskich" - czytamy na Facebooku fundacji. Post został udostępniony w środę 9 listopada nad ranem. Z opisu wynika jednak, że zdjęcie wykonano "w ostatnich dniach".

W czwartek 3 listopada fundacja udostępniła zdjęcia z odsłonięcia portretu Benedykta XVI. Papież emeryt osobiście uczestniczył w tej uroczystości. "Duże dzieło (200 cm x 180 cm) przedstawia emerytowanego papieża wraz z jego sekretarzem - arcybiskupem Georgiem Gansweinem, czterema "Memores Domini", jego starszym bratem Georgiem Ratzingerem i siostrą Krystyną" - czytamy na stronie fundacji. 

Autorką obrazu jest rosyjska malarka - Natalia Tsarkova. - Dynamiczna kompozycja obrazu rozwija się w ruchu kołowym o trójwymiarowej strukturze, skupiając na różnych poziomach życia Ojca Świętego - opisuje portret Tsarkova.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Wizyta Benedykta XVI w Polsce w 2006 roku.Benedykt XVI ukrywał przypadki pedofilii? Będzie bronił się w sądzie

"Jestem człowiekiem u schyłku życia, który może powiedzieć za św. Pawłem: Zachowałem wiarę!"

Poprzednie zdjęcie papieża emeryta pojawiło się pod koniec października. Benedykt XVI podczas spotkania z amerykańskim duchownym był wyraźnie zmęczony. Użytkownicy mediów społecznościowych zwrócili też uwagę, że Benedykt XVI stracił na wadze. 

W 2018 roku brat Benedykta XVI, Georg Ratzinger powiedział, że jego brat cierpi na postępujący paraliż. Później informację tę zdementowała Stolica Apostolska.  

Benedykt XVI na zdjęciu udostępnionym przez amerykańskie seminariumBenedykt XVI na nowych zdjęciach. Trudno rozpoznać papieża-seniora

Ks. Agbaw-Ebai podzielił się także tym, co usłyszał od emerytowanego papieża. "Pożegnanie z Benedyktem XVI było bardzo wzruszające i nigdy nie zapomnę ostatniej rzeczy, którą mi powiedział, gdy go pocałowałam na pożegnanie! 'Jestem człowiekiem u schyłku życia, który może powiedzieć za św. Pawłem: Zachowałem wiarę!'" - napisał duchowny.

Więcej o: