Władimir Putin wyszedł z bunkra. W kolumnie pokonał 100 metrów, chór mu śpiewał o wojnie

Władimir Putin w ostatnim czasie dość często pojawia się na Placu Czerwonym. Jak zauważyły media, prezydent Rosji skorzystał z przejazdu kolumny, by pokonać odcinek zaledwie 100 metrów. W całym mieście podwyższone zostały też środki ostrożności.

Każde wystąpienie Władimira Putina jest uważnie śledzone w mediach, zwłaszcza po tym, jak Rosja wypowiedziała wojnę Ukrainie. We wtorek 8 listopada rosyjski dyktator udał się na Plac Czerwony w centrum Moskwy, by podziwiać "interaktywny skansen" prezentujący historię obrony stolicy kraju. Na placu pojawiło się także 60 sztuk sprzętu wojskowego z czasów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Władimir PutinKadyrow i Prigożin wzmacniają swoje wpływy w Rosji. "Osłabiają armię"

Putin w centrum Moskwy. Dla prezydenta zamknięto cały Plac Czerwony

Wizyta Władimira Putina na Placu Czerwonym związana była z uruchomieniem zwiększonych środków ostrożności. Na początku wystawa została odgrodzona tak, by nikt "nieproszony" nie zakłócił spokoju prezydenta Rosji. Na czas wizyty Putina na Placu Czerwonym, policja praktycznie całkowicie zablokowała plac i wszelkie drogi dojazdowe w ten rejon.

Politykowi nieustająco towarzyszyło kilka osób z ochrony. Jednym z dziwniejszych punktów uroczystości był występ zespołu wojskowego. Specjalnie dla Putina chór zaśpiewał sowiecką pieśń "Święta/Uświęcona wojna". 

 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Gen. Mieczysław BieniekGen. Mieczysław Bieniek: Rosjanie chcą wciągnąć Ukraińców w pułapkę

W piątek Władimir Putin przejechał się w kordonie. Miał do pokonania 100 metrów

W piątek Putin także pojawił się na Placu Czerwonym. Wówczas w oczy rzuciła się ostrożność polityka. "Aby przejść 100 metrów od Baszty Spasskiej (jednego z obiektów fortyfikacyjnych w obrębie umocnień Kremla), do pomnika Minina, Putin zabiera samochód z eskortą i plutonem ochroniarzy" - napisał doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Geraszczenko.

Więcej o: