Ukraina. Rosjanie "pożyczyli" sobie włazy studzienek. Zamontowali je na czołgu

Rosyjscy żołnierze ukradli włazy studzienek z ukraińskiej ulicy i zamontowali je na swoim czołgu. To "umocnienie" nie pomogło im jednak w ucieczce - pisze na Facebooku ukraińskie dowództwo wojsk powietrznodesantowych.

Od początku pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę dopływają wieści o różnego rodzaju zbrodniach popełnianych przez rosyjskich żołnierzy na ukraińskich cywilach. Sporo jest też doniesień o rozkradaniu przez nich własności Ukraińców - Rosjanie zabierali już m.in. pralki czy nawet dziecięcą pościel. Tym razem "pożyczyli" sobie włazy kanalizacyjne.

Nagranie ze skradzionej kameryRosjanin ukradł kamerę sprzed ukraińskiego domu. Nagrania krążą w sieci

"Wróg, aby przetrwać, ucieka się do różnych, czasem absurdalnych sztuczek. Na jedynym ze zniszczonych czołgów ukraińscy żołnierze znaleźli 'dodatkowe opancerzenie', a konkretnie skradzione włazy kanalizacyjne [...]. Nie pomogło im [Rosjanom - red.] to jednak w ucieczce - skończyło się więc jak zawsze. I tak będzie z każdym najeźdźcą!" - podkreśliło we wpisie na Facebooku ukraińskie dowództwo wojsk powietrznodesantowych.

Do posta, który opublikowali we wtorek, dodali filmik przedstawiający "wzmocniony" rosyjski czołg:

Więcej wiadomości o wojnie w Ukrainie na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Wojna w Ukrainie. Sytuacja na froncie - 9 listopada

Trwają zaciekłe walki na wschodnim i południowym odcinku frontu w Ukrainie. Na wschodzie - w Donbasie Ukraińcy odparli rosyjskie szturmy w okolicach 14 miejscowości. Rosjanie ponoszą straty w ludziach, ale też w sprzęcie wojskowym. Na południu ukraińska artyleria zniszczyła m.in. dwa rosyjskie składy amunicji. Pojawiają się informacje o ofensywie Ukraińców na jedno z okupowanych miast na południowym odcinku frontu.

- Ukraińskie wojsko nie informuje oficjalnie o postępach w wyzwalaniu kolejnych miejscowości spod rosyjskiej okupacji. Jednak nie oznacza to, że na froncie panuje spokój - wyjaśnia Ferdir Wenisławski z komisji obrony ukraińskiego parlamentu. Jak podkreśla, na dwóch odcinkach frontu sytuacja jest bardzo napięta: na wschodzie - w rejonie Bachmutu i Sołedaru i na południu, gdzie ukraińska armia stara się wyzwalać terytoria.

Zobacz wideo Girzyński o budowie muru na granicy z Rosją: Lepiej pobudować coś ponad miarę niż zaniedbać

Według nieoficjalnych informacji na południu ukraińska armia szturmuje miasto Snihuriwka. To strategicznie ważna miejscowość na drodze do Chersonia. Jak wynika z najnowszego raportu rzecznika dowództwa operacyjnego "Południe" Władysława Nazarowa, na południowym odcinku frontu Ukraińcy, wykorzystując zachodnią precyzyjną artylerię, ostatniej doby zadali Rosjanom straty. Ukraińskie wojska artyleryjsko-rakietowe zlikwidowały tam 55 rosyjskich żołnierzy, a także zniszczyły cztery czołgi, jedną samobieżną haubicę, ale też dwa składy amunicji w okolicach Snihuriwki i Kostromki.

Wojna w UkrainieNa Białorusi trwa formowanie rosyjsko-białoruskiego zgrupowania wojsk

Więcej o: