Trzęsienie ziemi na południu Europy - odczuwalne w kilku krajach. We Włoszech wstrzymano ruch kolejowy

Trzęsienie ziemi w centralnych Włoszech o magnitudzie 5,7 - podaje Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC). Epicentrum wstrząsów znalazło się około 60 kilometrów od nadmorskiego miasta Rimini. Było odczuwalne również w Chorwacji i Słowenii, a także w Bośni i Hercegowinie.
Zobacz wideo Trzęsienie ziemi w Chorwacji. Miasto Petrinja zostało zrujnowane

Ziemia zatrzęsła się po godz. 7:00 rano na głębokości 10 kilometrów. W rejonie miasta Ankona - podaje "La Repubblica" - wstrząsy spowodowały pęknięcia w ścianach budynków. Gazeta podkreśla, że pojawiły się również doniesienia o spadających gruzach i zablokowanych windach. Jeden ze szpitali został ewakuowany. Wystraszeni ludzie z kolei wyszli na ulice.

Magnituda 5,7 oznacza średnie wstrząsy, powodujące małe uszkodzenia budynków.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Nepal, dystrykt Doti nawiedzony przez trzęsienie ziemiPotężne trzęsienie ziemi nawiedziło Nepal. Ziemia zadrżała w New Delhi

Wstrząsy odczuwalne były po drugiej stronie Adriatyku

W okolicach Ankony i miasta Pesaro słychać syreny. Wstrzymano ruch kolejowy z powodu podejrzenia uszkodzenia torów. Wiele szkół w rejonie zostało zamkniętych. Trzęsienie ziemi było również odczuwalne w Rzymie, Florencji, Bolonii oraz w północnych Włoszech, aż po Trydent.

Na tym samym obszarze wystąpiło następnie kilka mniejszych wstrząsów - od 4,0 do 2,5 w skali Richtera.

Trzęsienie dotknęło nie tylko Włochy. Wstrząsy były też odczuwane po drugiej stronie Adriatyku - w Chorwacji i Słowenii, a także w Bośni i Hercegowinie. Jak podają lokalne media, ziemia zatrzęsła się m.in. w Zadarze.

Również w zachodnim Nepalu doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,6 - informuje Agencja Reutera. Wstrząsy odczuwalne były także w stolicy Indii, New Delhi.

Maxwell Alejandro Frost pierwszym przedstawicielem pokolenia Z w KongresieWybory w USA już są historyczne. "Nie wykluczajcie młodych!"

Więcej o: