Korea Północna znów wystrzeliła rakiety balistyczne. Przeleciały 130 kilometrów

Korea Północna wystrzeliła w kierunku morza cztery rakiety balistyczne krótkiego zasięgu. O próbach rakietowych poinformowały służby Korei Południowej, pisząc, że pociski przeleciały około 130 kilometrów, poruszając się z prędkością 20 km/s.
Zobacz wideo Atom z USA czy Korei? Lubnauer: Czy my jesteśmy jak małe dzieci, które uważają, że najpierw spróbują, a potem zobaczą, czy parzy?

W tym tygodniu to kolejne próby rakietowe północnokoreańskiej armii. Wśród nich była najpewniej nieudana próba wystrzelenia międzykontynentalnej rakiety balistycznej.

180 samolotów wojskowych Korei Północnej przy granicy z Południem

Przypomnijmy, że 2 listopada komunistyczna Północ wystrzeliła ponad 20 pocisków balistycznych. Według agencji Yonhap to największa liczba testów przeprowadzonych przez Koreę Północną jednego dnia.

Z kolei w piątek Korea Południowa poderwała eskadrę myśliwców po tym, jak w niewielkiej odległości od jej granic znalazły się samoloty wojskowe Korei Północnej. Według źródeł w Seulu około 180 północnokoreańskich maszyn patrolowało granicę koreańską przez ponad cztery godziny.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

W odpowiedzi na patrole północnokoreańskich samolotów wojskowych w odległości 20 km na północ od Wojskowej Linii Demarkacyjnej rozdzielającej obydwa państwa koreańskie, Korea Południowa poderwała około 80 myśliwców. W trwających obecnie wspólnych manewrach wojskowych Korei Południowej i USA o kryptonimie Vigilant Storm bierze udział około 240 samolotów wojskowych różnego typu.

To największe wspólne ćwiczenia sojuszników od lat, które Pjongjang uznaje za zagrożenie dla własnego terytorium. Z tego powodu we środę Korea Północna przeprowadziła dotychczas największą liczbę prób rakietowych jednego dnia. Wczoraj zaś dokonano testu rakiety międzykontynentalnej.

Więcej o: