Wojna w Ukrainie. Dziewczyna zachęca rosyjskiego żołnierza do mordowania. "Odetnij, zabij, spal"

Ukraińskie służby przejęły kolejną rozmowę telefoniczną: rosyjski żołnierz rozmawia ze swoją dziewczyną. Ona dopytuje mężczyznę, czy już złapał i zabił "kilku Ukraińców". - Nie, są tylko przesłuchiwani - odpowiada żołnierz. Taka odpowiedź nie spodobała się Rosjance.

Główny Departament Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy udostępnił w mediach społecznościowych rozmowę telefoniczną między rosyjskim żołnierzem i jego dziewczyną. Zapis przechwycono na terenie Ukrainy w części okupowanej przez Rosjan. 

Zobacz wideo

Wojna w Ukrainie. Rosjanka zachęca żołnierza do znęcania się i mordowania Ukraińców

Ukraińskie służby były zaszokowane tym razem nie słowami żołnierza, a jego partnerki. Rosjanka nie była bowiem zainteresowana tym, jak mężczyzna się czuje i czy jest bezpieczny. Zamiast tego zachęcała go do bardziej brutalnego traktowania Ukraińców. 

- Czy złapałeś już kilku Ukraińców? Czy zabiłeś ich? - dopytywała dziewczyna. - Nie, są tylko przesłuchiwani - odpowiedział jej partner. - Przesłuchaj ich, odetnij, zabij, spal. Trzeba zabrać im wszystko - usłyszał w odpowiedzi.

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl.

Tak Rosjanie zagrzewają swoich żołnierzy do walkiTak Rosjanie zagrzewają żołnierzy do boju. "Co będziemy robić? Zabijać!"

Rosjanka do partnera: "Zabierz im wszystko. W ogóle ich nie karm i przywiąż do drzewa"

Rosjanka była też ogromnie zdziwiona, że żołnierze trzymają schwytanych Ukraińców i dają im jedzenie, zamiast "od razu przywiązać do drzewa i odebrać im życie". Warto dodać, że humanitarne traktowanie jeńców jest gwarantowane w umowach międzynarodowych, które także Rosja podpisała. Mimo tego Rosjanie często łamią te przepisy i nie wahają się przed torturowaniem, a nawet zabijaniem nie tylko schwytanych żołnierzy Ukrainy, ale też cywilów niezaangażowanych w działania wojenne. 

- Zabierz im wszystko. Dlaczego ich potrzebujesz? W ogóle ich nie karm i przywiąż do drzewa - mówi dalej dziewczyna. - Później, teraz jestem w grupie - odpowiedział jej żołnierz.

Zwierzęta w Ukrainie (zdjęcie ilustracyjne)Ukraińcy pomagają zwierzętom na froncie. "Nawet chomika uratowali"

Więcej o: