Rosja. Ciemno na spotkaniu z Władimirem Putinem. Trzem ministerstwom zgasły wszystkie światła

Władimir Putin wziął udział w wideokonferencji, która nie przebiegła po myśli dyktatora z Rosji. W pewnym momencie dało się zauważyć, że dwóch ministrów uczestniczyło w spotkaniu siedząc w całkowitych ciemnościach. Jak się okazało, powodem było odcięcie prądu w trzech wieżowcach w Moskwie.

Jak podała rosyjska agencja RBC (RosBiznesConsulting), w czwartek 3 listopada doszło do odłączenia prądu w jednej z dzielnic w Moskwie. Co ciekawe, awaria dotknęła trzy wieżowce w kompleksie IQ-quarter, w których siedziby mają trzy ministerstwa.

Zobacz wideo Jak możemy zaoszczędzić prąd podczas pracy zdalnej?

Rosja. Odłączenie prądu w trzech ministerstwach. Na spotkaniu z Putinem było ciemno

"Elektryczność została odcięta w dzielnicy, gdzie znajdują się trzy rządowe resorty: Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego, Ministerstwo Przemysłu i Handlu oraz Ministerstwo Komunikacji" - czytamy na rcb.ru. Agencja podaje, że bez prądu pozostały w sumie tylko trzy wieżowce w całej dzielnicy.

Awarię dało się zaobserwować także podczas wideokonferencji członków rządu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Na zdjęciach w mediach społecznościowych widać, że dwóch polityków - minister rozwoju Maksym Reszetnikow oraz minister przemysłu i handlu Denis Manturow - uczestniczyło w spotkaniu siedząc w całkowitych ciemnościach. Jeszcze w trakcie konferencji prąd został przywrócony.

Z danych agencji TASS wynika, że w związku z awarią prądu z jednego z budynków trzeba było ewakuować około 100 osób. W jednej z wind utknęły cztery osoby - jedna z nich potrzebowała pomocy medycznej po tym, jak została ranna w wyniku gwałtownego zatrzymania się windy.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Banner promujący kampanię PGE w sprawie zużycia energii elektrycznejZużycie energii - jak obliczyć? Sprawdź w kalkulatorze PGE

W rosyjskich mediach trudno doszukać się informacji odnośnie tego, co dokładnie było przyczyną awarii, która dotknęła akurat budynki z siedzibami ministerstw. Portal iz.ru dodaje, że w ostatnim czasie przed wieżowcami w tej dzielnicy dochodzi do drobnych incydentów - m.in. chodzi o wybuch samochodu zaparkowanego przed jednym z budynków IQ-quarter.

Więcej o: