Ukraińcy pomagają zwierzętom na froncie. "Nasi żołnierze nawet chomika uratowali"

W Ukrainie od początku rosyjskiej inwazji zginęło ponad 6 milionów zwierząt - podaje organizacja UAnimals. Na pomoc cichym ofiarom wojny pozbawionym domów i opiekunów ruszyli ukraińscy żołnierze i wolontariusze. Spod gruzów udało się m.in. uratować szczeniaka. - Miał pysk uwięziony w puszce, nie wiem od jak dawna - mówi jeden z ochotników.

Na wojnie w Ukrainie rodziny i domy tracą nie tylko ludzie - cierpią także zwierzęta. Organizacje i fundacje  robią, co mogą, by uratować ich jak najwięcej. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których również ukraińscy żołnierze angażują się w pomoc. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Girzyński o budowie muru na granicy z Rosją: Lepiej pobudować coś ponad miarę niż zaniedbać

Wojna w Ukrainie. "Nasi żołnierze nawet chomika uratowali"

"Nasi żołnierze nawet chomika uratowali" - czytamy na Twitterze ukraińskiego kanału telewizyjnego ICTV. Stacja opublikowała wideo, na którym widać, jak ukraiński żołnierz wraca z misji z klatką. Gryzoń został przetransportowany przez wojskowych w bezpieczne miejsce.

Z kolei doradca szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko opublikował nagranie z Bachmutu, gdzie wolontariusze odnaleźli uwięzionego w piwnicy zrujnowanego domu szczeniaka. - Miał pysk uwięziony w puszce, nie wiem od jak dawna - mówi mężczyzna. Dzięki interwencji dołączył do dwójki rodzeństwa. 

"W Bachmucie jest wiele zwierząt, które straciły swoje domy. Wolontariusze próbują dostarczać im jedzenie, ale jest to bardzo niebezpieczne" - napisał na Twitterze doradca szefa MSW. "Ten szczeniak ma szczęście, że został wyciągnięty z pułapki" - dodał. 

Lew został ranny po ostrzale KijowaOstrzał Kijowa. Lew Precel został ranny. Przestraszył się wybuchów

Zginęło już ponad 6 milionów zwierząt. Potępienie Rosji za ekobójstwo

Ukraińskie wojsko zaciekle się broni i odpiera ataki wroga. Okupanci nie oszczędzają obiektów cywilnych i infrastruktury, co skutkuje problemami z zaopatrzeniem w energię elektryczną i wodę.

Od początku rosyjskiej agresji zginęło ponad 6 milionów zwierząt - podaje UAnimals. Organizacja rozpoczyna międzynarodową kampanię potępienia Rosji za ekobójstwo. Petycję w tej sprawie można podpisać pod TYM linkiem.

Jak podają przedstawiciele charkowskiego Ekoparku, który został zbombardowany przez Rosjan, "zwierzęta umierają nie tylko z powodu doznanych szkód, ale także z powodu złamanego serca. Na linii ognia nieustannie doświadczają ciągłego stresu, co ma negatywny wpływ na ich zdrowie psychiczne"

34-letni Denis zmarł w drodze do BuczyDenis pojechał do Buczy po jedzenie. "39 dni leżał martwy na drodze"

Więcej o: