Były premier Pakistanu Imran Khan postrzelony na wiecu. "Próba zabójstwa"

Były premier Pakistanu Imran Khan został postrzelony w nogę - podaje Sky News. Zdaniem zwolenników polityka była to próba dokonania zamachu. Rannych zostało jeszcze kilka innych osób, napastnik został zastrzelony.

Napastnik miał otworzyć ogień, gdy Khan przemawiał do zwolenników w Wazirabadzie, w prowincji Pendżab. Były premier i były zawodnik krykieta został natychmiast przetransportowany z miejsca zdarzenia. Osoby z otoczenia Khana podały, że mężczyzna żyje. 

Oprócz Khana rannych miało zostać też kilka innych osób, m.in. senator Faisal Javed. Informacje o tym, co stało się z napastnikiem, są niejasne. Lokalne władze podały, że został aresztowany.

Dziennikarka Sky News, która stała w pobliżu polityka, zrelacjonowała, że do postrzału doszło krótko po tym, jak polityk wyszedł ze swojej ciężarówki. Na wiecu było bardzo wiele osób - po strzale w tłumie wybuchła panika i nikt nie wiedział, co się dzieje. Reportera wyjaśniła, że wielu Pakistańczyków obawiało się, że w czasie pokojowych protestów może dojść do aktów przemocy. 

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Polityk od kilku dni agituje za przyspieszonymi wyborami. Wiosną Khan został odsunięty od władzy w wyniku wotum nieufności. 

Imran Khan pełnił stanowisko premiera Pakistanu od sierpnia 2018 roku do kwietnia 2022 roku. Jest przewodniczącym partii Pakistański Ruch na rzecz Sprawiedliwości.

W 1992 roku - jako kapitan reprezentacji Pakistanu - zdobył Puchar Świata w krykiecie.

Więcej o: