Korea Północna wystrzeliła trzy rakiety. W Japonii ogłoszono alarm, mieszkańców skierowano do schronów

Korea Północna wystrzeliła w kierunku Morza Japońskiego trzy rakiety, w tym jedną międzykontynentalną dalekiego zasięgu. Dwie pozostałe były krótkiego zasięgu.

Rakieta międzykontynentalna została wystrzelona z okolicy północnokoreańskiej stolicy - Pjongjangu. Według sztabu półudniowokoreańskiej armii, cytowanego przez agencję Yonhap, test rakiety dalekiego zasięgu był najprawdopodobniej nieudany.

Zobacz wideo Patriotyczne niewolnictwo w Korei Północnej

Korea Północna przeprowadziła kolejną próbę rakietową

W Japonii ogłoszono alarm, władze poleciły mieszkańcom północnego wschodu kraju, by ukryli się w schronach. Jak podaje Reuter, początkowo japońskie władze podawały, że rakieta przeleciała nad Japonią. Później Tokio zdementowało te informacje. 

Test rakietowy potępiły Stany Zjednoczone. Departament Stanu wydał komunikat, w którym czytamy, że takie działania podkreślają konieczność pełnego wypełnienia rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, która nakazuje odcięcie Korei Północnej od technologii i materiałów, pozwalających jej na przeprowadzanie takich destabilizujących testów.

Korea Północna wystrzeliła kolejne rakietyKorea Północna wystrzeliła kolejne pociski. Kierunek m.in. Morze Japońskie

Korea Północna od kilku dni przeprowadza próby rakietowe. W środę wystrzeliła co najmniej 23 pociski - najwięcej w ciągu jednego dnia. Jedna z rakiet przekroczyła granicę morską między Północą a Południem. Władze w Seulu uważają ostrzał za prowokację i zaapelowały do reżimu północnokoreańskiego o natychmiastowe wstrzymanie wszelkich działań militarnych w pobliżu granicy.

FrankfurtRosjanie mówią, Niemcy nasłuchują. Coraz więcej wierzy w teorie spiskowe

Więcej o: