Indie - zarejestrowano moment zawalenia się mostu. Zginęło co najmniej 141 osób

Do 141 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zawalenia się mostu w stanie Gudźarat w Indiach. Do zdarzenia doszło w niedzielę. Na miejscu wciąż prowadzone są poszukiwania osób, które mogły zostać porwane przez prąd rzeki. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać moment załamania się konstrukcji.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać osoby stojące na bujającej się kładce nad rzeką Machchu. W pewnym momencie  zrywają się liny podtrzymujące most, a ludzie wpadają do wody.

Władze podały najnowsze dane, z których wynika, że w zdarzeniu zginęło 141 osób. Prawdopodobnie nie jest to ostateczna liczba ofiar.

Indie. Tragedia na kładce turystycznej

Władze poinformowały również, że w czasie zawalenia się kładki przebywało na niej ponad 400 osób. Most przyciągnął wielu turystów świętujących Diwali, czyli święto światła, oraz święto Chhath Puja - zaznacza Agencja Reutera.

Zobacz wideo Jak wojna Rosji z Ukrainą postrzegana jest na świecie? Prof. Legucka: Indie i Afryka powielają rosyjską propagandę

Na miejsce  tragedii przybył premier stanu Gudźarat, Bhupendrabhai Patel. Śledztwo w sprawie katastrofy prowadzi specjalnie powołany do tego pięcioosobowy zespół.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Zbigniew Rau złożył kondolencje

Kondolencje po katastrofie złożył szef polskiego MSZ Zbigniew Rau. "Głębokie i szczere kondolencje dla narodu indyjskiego z powodu tragedii w mieście Morbi w stanie Gudźarat" - napisał na Twitterze szef polskiej dyplomacji. Dodał, że to szczególne miejsce dla relacji polsko-indyjskich.

Kładka o długości 230 metrów przechodziła półroczny remont. Została otwarta zaledwie w ubiegłym tygodniu. Zbudowali ją Brytyjczycy za rządów kolonialnych w XIX wieku.

Więcej o: