Rosja. Cynkowe trumny wyrzucone na śmietnik. Były w nich przewożone ciała żołnierzy. "Czy oni mają serce?"

Mieszkańcy Biełgorodu poinformowali policję, że na śmietniku znaleziono cynkowe trumny, w których przywożone są ciała rosyjskich żołnierzy. Teraz funkcjonariusze poszukują pracowników zakładu pogrzebowego, którzy mieli tego dokonać. - Straszne zaniedbanie - stwierdził burmistrz miasta.
Zobacz wideo "Putin postawił wszystko na jedną kartę. Dał ostatnią szansę generałom"

Jak podaje portal Baza, mieszkańcy Biełgorodu odkryli, że na jednej z ulic miasta ktoś wyrzucił cynkowe trumny, w których tradycyjnie przywożone są ciała rosyjskich wojskowych - później, na pogrzeb, rodzina kupuje trumnę drewnianą. Oprócz nich były też ikony i worki. "Ludzie byli zszokowani, kiedy wyszli wynieść śmieci, a zobaczyli cynkowe trumny" - podkreślono.

Portal podkreśla, że mieszkańcy zorientowali się, że winni temu są pracownicy lokalnego zakładu pogrzebowego, dzięki czemu nie musieli "marnować czasu i pieniędzy na ich utylizację". Trumny miały leżeć tam przez kilka dni.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Hakerzy okradli córkę byłego prezesa Gazprombanku (zdjęcie ilustracyjne)Rosja. Córka b. wiceprezesa Gazprombanku dała się oszukać na 49 mln rubli

Policja poszukuje winnych

Pracowników zakładu pogrzebowego, którzy mogli wyrzucić trumny, szuka policja - o czym poinformował burmistrz miasta. "Trudno opisać emocje związane z tym aktem. Czy ci ludzie mają serce? Czy można pokazać tak straszne zaniedbanie wobec bohaterów, którzy oddali swoje życie w obronie nas?" - napisał Anton Iwanow. Warto podkreślić, że żołnierze rosyjscy, którzy zginęli w Ukrainie, są agresorami i okupantami, bo to oni weszli na teren suwerennego państwa i zaczęli popełniać różne zbrodnie (chodzi m.in. o morderstwa, gwałty czy tortury).

Burmistrz Biełgorodu podkreślił również, że pracownicy zakładu pogrzebowego staną przed sądem, jak tylko zostaną zatrzymani. "Sąd zdecyduje, jaką karę mogą ponieść zgodnie z prawem. Ale przede wszystkim ci ludzie już nigdy nie wezmą udziału w ceremoniach pożegnania naszych poległych żołnierzy" - dodał.

Alarmy przeciwlotnicze w całej Ukrainie. 31 października 2022 r.Zmasowany ostrzał Ukrainy - eksplozje w Kijowie, alarm w okolicach Lwowa

Więcej o: