Rosja. Program wymknął się spod kontroli. "To wojna przeciwko ludziom". Interweniowali prowadzący

Goście rosyjskiego programu na żywo skrytykowali działania Kremla. - To jest okrucieństwo i sadyzm, wojna przeciwko cywilom - mówił jeden z zaproszonych mężczyzn. "Kilku panelistów rzuciło granaty prawdy w oszołomionych gospodarzy telewizji" - skomentowała dziennikarka Julia Davis, publikując nagranie.

Niespodziewanie dla prowadzących program w rosyjskiej telewizji, zaproszeni goście zaczęli krytykować działania Rosji w Ukrainie. "Tymczasem w Rosji: kilku panelistów rzuciło granaty prawdy w oszołomionych gospodarzy telewizji, spójrzcie, jak ci wściekli propagandyści uderzyli w mędrca, który powiedział, że niszcząc infrastrukturę, Rosja prowadzi okrutną, sadystyczną wojnę przeciwko cywilom. Nie zostanie zaproszony z powrotem" - skomentowała dziennikarka "The Daily Beast" i Russian Media Monitor Julia Davis, która zamieściła nagranie na Twitterze.

Zobacz wideo Lasota: W marcu Morawiecki i Obajtek ogłaszali embargo na surowce z Rosji. Minęło 7 miesięcy, nie wydarzyło się nic

Rosja. Niecodzienny widok w reżimowej telewizji. Goście skrytykowali działania Kremla

Politolog i historyk Aleksandr Sytin powiedział podczas programu, że Rosja swoimi działaniami 24 lutego "naruszyła integralność suwerennego narodu". - Te granice suwerennego narodu, które zostały naruszone, to nie były granice rosyjskie. I to by było na tyle. Jak dotąd nie ma żadnych oznak, że ktokolwiek jest gotowy zawrzeć umowę z Rosją w jakiejkolwiek sprawie - dodał, a następnie podkreślił, że Ukraińcy nie poddadzą się dlatego, że "są zmuszeni gotować bekon nad świecą" - To są byli radzieccy ludzie. Pomijając geografię, ci ludzie przetrwali oblężenie Leningradu. Są przepełnieni nienawiścią. Dla nich to wojna ojczyźniana. Więc ani my, ani oni nie możemy zostać złamani w ten sposób - wyjaśnił.

- Nie wiem, o jakim sprawiedliwym porządku światowym moglibyśmy mówić, kiedy niszczymy elektrownie i infrastrukturę w Ukrainie - powiedział natomiast socjolog Aleksiej Roszin, na co gospodarz programu przerwał mu, mówiąc, by "zachował trochę rzeczy w swojej duszy". - To jest okrucieństwo i sadyzm, wojna przeciwko cywilom. To jest wojna przeciwko ludziom - kontynuował jednak gość. - Zmuszasz mnie do wyjaśniania wszystkiego, co zostało już powiedziane w naszym studiu przez ostatnie trzy, cztery, pięć lat - odpowiedział mu prowadzący Andriej Norkin. Roszin podkreślił jednak, że "nie pochwala bombardowania ukraińskich elektrowni".

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rosjanie wycofują się z Chersonia?Rosjanie wycofują się z Chersonia? Świadczą o tym zdjęcia satelitarne

Rosja atakuje infrastrukturę energetyczną Ukrainy

Powracające przerwy w dostawach prądu spowodowane atakami rosyjskiego agresora na obiekty infrastruktury energetycznej kraju obejmują już około cztery miliony Ukraińców. Rosja od tygodni nęka kraj nalotami, w tym także na infrastrukturę energetyczną. Tuż przed zimą zniszczona jest co najmniej jedna trzecia obiektów energetycznych tego kraju.

Liz TrussRosyjscy szpiedzy zhakowali telefon Liz Truss? "Rosja robi to cały czas"

Więcej o: