Paul Pelosi trafił do szpitala. Był operowany. Jego stan jest poważny

Paul Pelosi został zaatakowany młotkiem we własnym domu. Mąż Nancy Pelosi trafił do szpitala. Według najnowszych informacji był operowany. Jego stan jest poważny.

Mąż spikerki Izby Reprezentantów został zaatakowany w piątek rano. Napastnik zaatakował Paula Pelosiego w jego domu w San Francisco.

Paul Pelosi trafił do szpitala. Był operowany

Według pierwszych informacji mężczyzna krzyczał "Gdzie jest Nancy?". Był uzbrojony w młotek. To właśnie tym narzędziem zaatakował Pelosiego, uderzając go w głowę. Nancy Pelosi w chwili napaści przebywała w Waszyngtonie.

Paul Pelosi trafił do szpitala. Według informacji stacji ABC News jego obrażenia są poważne. Wcześniej biuro Nancy Pelosi podawało, że "oczekuje się, że całkowicie wróci do zdrowia". Z kolei jak podała stacja NBC, mąż spikerki przeszedł operację mózgu w piątek po południu. Z kolei CNN donosi, że operacja się udała, a lekarze mieli powiedzieć rodzinie, ze Pelosi wróci do pełni zdrowia.

Atak na męża Nancy Pelosi. Napastnik udostępniał nieprawdziwe informacje o pandemii i wyborach

Szczegóły dotyczące motywu sprawcy nie są znane. Jak podają amerykańskie media, nie jest na razie jasne, jak sprawcy ataku udało mu się wtargnąć do domu. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez FBI i policję San Francisco.  Podejrzany 42-letni David DePape został aresztowany. Policja przekazała, że zostaną mu postawione zarzuty włamania, napaści z bronią oraz próby zabójstwa. 

Jak donosi CNN, DePape przed atakiem wielokrotnie w mediach społecznościowych udostępniał informacje na temat teorii spiskowych. W zeszłym roku zamieścił na Facebooku linki do wielu filmów, w których padały nieprawdziwe tezy, jakoby wybory w 2020 roku zostały sfałszowane. Inne posty zawierały fałszywe informacje o szczepionkach na koronawirusa, które miały być śmiertelne. 

Z kolei dwa dni po tym, jak były policjant z Minneapolis Derek Chauvin został uznany za winnego zabicia George'a Floyda, DePape napisał, że proces w tej spawie był "współczesnym linczem". Fałszywie twierdził również, że Floyd zmarł z powodu przedawkowania narkotyków. 

Zobacz wideo Co ulegnie zmianie w kwestiach pomocy innym krajom? Ekspert wyjaśnia
Więcej o: