USA. Mąż Nancy Pelosi zaatakowany młotkiem we własnym domu. "Prezydent modli się za Paula"

Mąż spikerki Izby Reprezentantów Nancy Pelosi został zaatakowany młotkiem w swoim domu w San Francisco. 82-letni biznesmen trafił do szpitala. Napastnika aresztowano, trwa ustalanie jego motywów.

Do ataku doszło w piątek rano. Napastnik brutalnie zaatakował Paula Pelosiego po włamaniu do domu w San Francisco. CNN informuje, że mężczyzna był uzbrojony w młotek. Według doniesień mediów krzyczał: "Gdzie jest Nancy?". 

Zobacz wideo Z czym muszą mierzyć się rolnicy w dobie kryzysu energetycznego?

Brutalny atak na męża Nancy Pelosi

Szczegóły co do motywów sprawcy nie są znane. Jak podają amerykańskie media, nie jest na razie jasne, jak sprawcy ataku udało mu się wtargnąć do domu. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez FBI i policję San Francisco. Napastnik został aresztowany. 

Nancy Pelosi w chwili napaści przebywała w Waszyngtonie. Jej biuro prasowe przekazało, że 82-letni mąż spikerki Izby Reprezentantów trafił do szpitala. "Oczekuje się, że całkowicie wróci do zdrowia" - poinformowano w komunikacie. 

Władimir PutinKomisja Europejska o przemówieniu Władimira Putina: Orwellowskie

Służby prasowe Białego Domu poinformowały, że Joe Biden rozmawiał już ze spikerką, która zwróciła się o uszanowanie prywatności jej rodziny. "Prezydent modli się za Paula i całą rodzinę Nancy Pelosi. Rano zadzwonił do spikerki, by wyrazić swoje wsparcie po tym strasznym ataku" - przekazała w oświadczeniu rzeczniczka prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre.

Paul i Nancy Pelosi są małżeństwem od 1963 roku. Mąż spikerki Izby Reprezentantów jest biznesmenem, zajmuje się m.in. nieruchomościami. 

Polska armia dostała pierwsze BayraktaryPolskie wojsko otrzymało pierwsze bayraktary. "Żeby Polska była bezpieczna"

Więcej o: