Wojna w Ukrainie. Atak na Rosjan z perspektywy ukraińskiego żołnierza. "Bronimy się" [WIDEO]

W ostatnich dniach ukraińscy żołnierze z powodzeniem odpychają siły wroga w obwodzie charkowskim. W internecie pojawiło się nagranie, które przedstawia to, co dzieje się we wschodniej części kraju i jak wygląda walka z perspektywy ukraińskiego żołnierza.

W obwodzie charkowskim nieustannie trwają walki z rosyjską armią. "Bronimy się przed tymi, którzy mają więcej od nas. Rakietami i ludźmi, którzy są całkowicie pozbawieni przyzwoitości. To jest podła wojna ze strony Rosji. A my robimy wszystko, aby chronić naszych ludzi i niepodległość Ukrainy" - zapowiadał ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Logika działań dyktatorów, którzy postawili wszystko na jedną kartę jest inna, niż krajów demokratycznych"

Wojna w Ukrainie. Opublikowano nagranie walk w obwodzie charkowskim

W internecie pojawiło się nagranie przedstawiające walkę ukraińskiej armii w obwodzie charkowskim. Na Twitterze na profilu Blue Sauron, gdzie są umieszczane relacje z tego, co dzieje się w Ukrainie, opublikowano nagranie pokazujące wojnę z perspektywy żołnierza. Widać na nim walki w obrębie placów zabaw czy zniszczonych budynków. "4. Brygada Szybkiego Reagowania Ukraińskiej Gwardii Narodowej w akcji, front wschodni" - napisano na Twitterze.

Według najnowszych doniesień ukraińskiego Ministerstwa Obrony Narodowej, od co najmniej dwóch tygodni obwód charkowski znajduje się pod kontrolą ukraińskiej armii.

Tęczowa flagaRosja wprowadziła całkowity zakaz informowania o LGBT+

Rosyjska armia straciła do tej pory blisko 70 tys. żołnierzy

Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało 27 października, że w obwodzie chersońskim oddział Brygady Przeciwlotniczej "Południe" zestrzelił rosyjski śmigłowiec uderzeniowy Ka-52 "Aligator", a około 08:40 oddział Odeskiej brygady rakietowej dowództwa powietrznego "Południe" zestrzelił rosyjski wóz szturmowy su-2. Do tej pory rosyjska armia straciła około 69 220 żołnierzy, około 2631 czołgów czy 5 364 maszyny bojowe - tak wynika z danych ukraińskiego MON.

Więcej o: