Singapur. Wyrok dla fałszywego ginekologa. Namawiał kobiety, by wysyłały mu intymne zdjęcia

W Singapurze skazano mężczyznę, który oszukiwał kobiety, udając na Facebooku ginekologa. Namawiał "pacjentki", żeby wysłały mu zdjęcia intymnych części ciała i opowiadały o swoim życiu seksualnym. Prosperował jako fejsbukowy ginekolog przez cztery lata i nabrał w tym czasie co najmniej 38 kobiet.

Skazany przez sąd w Singapurze to 37-letni Ooi Chiern Wei z Malezji. W środę został uznany za winnego "oszustw i podszywania się" - poinformowało CNN. Mężczyzna trafi do więzienia na trzy lata i cztery miesiące. Udając ginekologa na Facebooku, oszukał dziesiątki kobiet, zdobywając zdjęcia ich genitaliów.

Zobacz wideo Jedno z najbogatszych i zarazem najdroższych miast na świecie. Jak wygląda Singapur?

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Singapur. Mężczyzna udawał ginekologa, żeby wyłudzać zdjęcia intymnych części ciała kobiet

Jak działał fałszywy ginekolog? Ooi założył fałszywy profil w mediach społecznościowych, z którego zaczął się kontaktować z kobietami. Podawał się za lekarza, dopytywał o szczegóły życia seksualnego swoich "pacjentek", namawiał je także do przesyłania zdjęć genitaliów.

Działał przez cztery lata - w tym czasie udało mu się oszukać 38 kobiet, od których otrzymał około tysiąca zdjęć i filmów. Sprawa wyszła na jaw w lipcu ubiegłego roku, kiedy, jak podaje CNN, jedna z oszukiwanych przez "ginekologa" kobiet nabrała podejrzeń co do jego zachowania i zgłosiła sprawę policji.

Kiedy funkcjonariusze wtargnęli do domu Ooi, mężczyzna przyznał się do swoich oszustw.

Wiec solidarnościowy z ofiarami molestowania 'STOP przemocy seksualnej na UW'. Warszawa, 25 marca 2022 r.Uniwersytet Warszawski. "Jest nam wstyd". Molestował nie jeden, a dwóch profesorów

Singapur. Sąd skazał fałszywego ginekologa

Prokuratura domagała się dla mężczyzny kary co najmniej trzech lat i ośmiu miesięcy, argumentując to dużą skalą działań oszusta.

"Oskarżony wykonał starannie przemyślany plan, aby zaspokoić swoje pragnienia seksualne" - mówił prokurator, cytowany przez CNN. Na niekorzyść mężczyzny działało też to, że podawał się za lekarza, nadużywając w ten sposób zaufania opinii publicznej do osób wykonujących ten zawód.

Sąd - zdjęcie ilustracyjneDentysta skazany. Dwa lata i 10 miesięcy więzienia za gwałt na pacjentce

************

Więcej o: