Wojna w Ukrainie. Rosjanie otoczeni w okolicy Chersonia. "Rosyjska armia to papierowy tygrys"

Ukraińcy otoczyli Rosjan w okolicy Chersonia. - Nie mają szans wycofania się z obwodu chersońskiego, ponieważ wojsko ukraińskie prowadzi tam nieustanną kontrolę ogniową. W szczególności nad przeprawami rzecznymi - informuje minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow.

Ołeksij Reznikow przekazał w wywiadzie z telewizją Fox News, że obecnie Ukraina znajduje się w trzecim etapie wojny. W pierwszym Ukraińcy powstrzymali ofensywę Rosjan, w kolejnym ustabilizowali front, a obecnie prowadzą kontrofensywę w różnych kierunkach.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo

Ukraińcy kontynuują kontrofensywę na południu. Przeszkadza pogoda

Jak przekazuje Ołeksij Reznikow kłopotliwe w kontrofensywie w obwodzie chersońskim są teraz warunki pogodowe. - Na południu kontynuujemy naszą kontrofensywę. W tej chwili deszcz nas spowalnia. Ale używamy taktyki, aby odzyskać nasze wioski, metry i kilometry, krok po kroku i nadal będziemy to robić - przekazał w wywiadzie.

Ukraiński minister zaznaczył, że Siły Zbrojne Ukrainy potrzebują systemów obrony przeciwlotniczej, które będą zestrzeliwać pociski nie tylko na krótkie, ale też na duże odległości. Ponadto według Reznikova "Żelazna Kopuła", która jest produkowana w Izraelu przez firmę zbrojeniową Rafael oraz amerykańską firmę Raytheon mogłaby pomóc w niszczeniu rakiet krótkiego zasięgu. Ten izraelski system zestrzelił około 90 proc. pocisków wystrzelonych w Izrael w ciągu ostatnich kilku lat - czytamy na stronie fakty.com.ua. Minister obrony podkreślił, że Siły Zbrojne Ukrainy udowodniły, że Rosja nie jest w rzeczywistości drugą armią na świecie, ale "papierowym tygrysem", czyli czymś pozornie niebezpiecznym.

Wojna w Ukrainie. Wszystkie mosty na Dnieprze kontrolowane

Według Reznikowa Rosjanie nie będą ryzykować walk ulicznych w Chersoniu, ponieważ Siły Zbrojne Ukrainy kontrolują mosty na Dnieprze, po których Rosjanie ewentualnie mogliby się wycofać. - Kontrolujemy wszystkie mosty na Dnieprze za pomocą amerykańskich systemów, takich jak HIMARS, a także innych MLRS, takich jak M270, 155-mm artyleria - wszystko to są nowoczesne systemy w standardzie NATO, takie jak M777 z USA. W Chersoniu nie będą mieli możliwości ucieczki, jak to zrobili w kierunku Charkowa czy Izium i innych miastach - przekazał.

24 października Ministerstwo Obrony poinformowało, że w Chersoniu południowe siły obronne wyzwoliły ponad 90 osiedli w których mieszka ponad 12 tysięcy osób - przekazuje portal fakty.com.ua.

Więcej o: