Rosja. Wojska dowodzone przez Putina przeprowadziły ćwiczenia zmasowanego ataku nuklearnego

Ministerstwo Obrony Rosji przekazało, że w środę 26 października odbyły się ćwiczenia szkoleniowe z przeprowadzenia zmasowanego ataku nuklearnego. W trakcie ćwiczeń wojskami dowodził Władimir Putin.

"Na poligonie Kura na Kamczatce międzykontynentalny pocisk balistyczny Jars został wystrzelony z kosmodromu testowego Plesieck, a pocisk balistyczny Siniewa z Morza Barentsa. W realizację zadań zaangażowane były również samoloty dalekiego zasięgu Tu-95MS, które wystrzeliwały pociski manewrujące" - czytamy w komunikacie udostępnionym przez Kreml.

Zobacz wideo "Putin postawił wszystko na jedną kartę. Dał ostatnią szansę generałom"

Rosja przeprowadziła ćwiczenia zmasowanego ataku nuklearnego. Wojskami dowodził Putin

Jak podaje Kreml, wszystkie wystrzelone pociski osiągnęły swoje cele. "Zadania w ramach szkolenia zostały wykonane w całości przez wojska lądowe, morskie i powietrzne siły strategicznego odstraszania" - dodano w oświadczeniu.

Wcześniej głos zabrał także Władimir Putin, który dowodził wojskami w trakcie ćwiczeń. Prezydent Rosji wygłosił kuriozalne przemówienie na temat wojny w Ukrainie. Polityk powtórzył kłamstwo na temat rzekomych "eksperymentów biologicznych" i stworzenia "brudnej bomby". Pozostałych kłamstw i fake newsów nie cytujemy.

Z kolei minister obrony Rosji Siergiej Szojgu przekazał, że ćwiczenia miały na celu symulację "zmasowanego uderzenia nuklearnego" Rosji "w odwecie za atak nuklearny na Rosję". 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Odpalenie rosyjskiej rakiety balistycznej Buława z zanurzonego okrętu podwodnegoCo najmniej dwie rakiety polecą w Kamczatkę. Ćwiczenia Grom

Rosja poinformowała USA o ćwiczeniach

O ćwiczeniach sił nuklearnych Rosja poinformowała także Stany Zjednoczone. Pentagon odmówił jednak podania szczegółów na temat informacji przekazanych przez Kreml. Waszyngton spodziewał się przetestowania przez Rosjan tzw. nuklearnej triady.

Poprzednie ćwiczenia sił odstraszania strategicznego wojsk dowodzonych przez Władimira Putina odbyły  się 19 lutego. 24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę. 

Władimir PutinKto może zastąpić Władimira Putina? "Miedwiediew nie ma szans"

Więcej o: