Rosja. Władimir Putin niknie w oczach? Schudł osiem kilogramów, ma ataki kaszlu

Na profilu General SVR pojawiły się kolejne doniesienia na temat stanu zdrowia Władimira Putina. Prezydent Rosji miał w ostatnim czasie schudnąć osiem kilogramów, co miało wzbudzić niepokój wśród jego lekarzy. Ponadto ostatnie wideo-konferencje są przerywane przez ataki kaszlu dyktatora.

Informacje na temat stanu zdrowia Władimira Putina budzą ciekawość zwłaszcza od momentu, w którym Rosja wypowiedziała wojnę Ukrainie. Wówczas też w mediach zaczęły pojawiać się doniesienia o tym, że prezydent Rosji ma nowotwór lub chorobę Parkinsona. To drugie schorzenie zostało już "wykluczone", jednak polityk ma nadal przebywać pod kontrolą lekarzy onkologów. Co o zdrowiu Putina możemy przeczytać na kanale General SVR?

Zobacz wideo "Putin postawił wszystko na jedną kartę. Dał ostatnią szansę generałom"

Rosja. "Putin, jego krewni, jak i lekarze martwią się napadami kaszlu prezydenta"

General SVR to kanał na Telegramie, który ma być prowadzony przez osobę, która dawniej była związana z rosyjskim wywiadem. W poniedziałek na stronie pojawił się nowy wpis na temat stanu zdrowia Władimira Putina. 

"W miniony piątek, sobotę i niedzielę Władimir Putin odpoczywał i przeszedł kolejne badania lekarskie. Zarówno sam Putin, jego krewni, jak i lekarze martwią się napadami kaszlu prezydenta, a także ciągłymi nudnościami i brakiem apetytu z powodu przyjmowania leków onkologicznych i stosowania specyficznej diety" - możemy przeczytać we wpisie. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Władimir PutinSzykuje się następca Władimira Putina? Jest jego bliskim współpracownikiem

"W ciągu ostatnich kilku miesięcy Putin schudł osiem kilogramów, a otoczenie prezydenta obawia się, że zauważalne postępujące chudnięcie i uporczywy kaszel zostaną uznane przez elity za oznakę szybko pogarszającego się stanu zdrowia przywódcy" - czytamy dalej. Na profilu zaznaczono, że mimo gorszej kondycji, prezydent Rosji nie rezygnuje ze spotkań - zwłaszcza z dowódcami na temat wojny w Ukrainie

"Jeszcze kilka katastrof lotniczych w tym roku i to może być koniec Putina. Niech idzie do diabła"

"W niedzielny wieczór Putin odbył spotkanie, które można śmiało nazwać 'odprawą' z kierownictwem wojska. Przedmiotem dyskusji była katastrofa myśliwca wielozadaniowego SU-30 w Irkucku. Prezydent wysłuchał doniesień i próbował dowiedzieć się, jakie jest prawdopodobieństwo sabotażu w tym incydencie. Po otrzymaniu odpowiedzi, że prawdopodobieństwo sabotażu jest minimalne, Putin zaczął nerwowo besztać prawie wszystkich uczestników spotkania. Poza tym krzyczał i nie stronił od wulgaryzmów" - dodał General SVR.

Najbardziej oberwało się Siergiejowi Szojgu, który został odsunięty od tych spotkań, ale ostatnio się na nim pojawił. Władimir Putin dał wyraźnie do zrozumienia, - chociaż miał często jąkać się i robić głębsze wdechy - że nie jest zadowolony z jego obecności na wideokonferencji. Potem Szojgu został odłączony od transmisji. Samo spotkanie zostało przerwane niedługo później z powodu ciężkiego ataku kaszlu Putina. Dyktator miał potrzebować nawet pomocy medycznej.

"Jeszcze kilka katastrof lotniczych w tym roku i to może być koniec Putina. Niech idzie do diabła" - dodaje na koniec kanał General SVR.

Armia rosyjska - zdjęcie ilustracyjneRosja szykuje się do ćwiczeń wojskowych z udziałem broni atomowej

Więcej o: