Ukraina zlikwidowała kolejny rosyjski sprzęt. Tym razem chodzi o wyrzutnię S-300 [WIDEO]

Siły ukraińskie zlikwidowały kolejny rosyjski sprzęt. W sieci pojawiło się nagranie, na którym można zobaczyć eksplozję systemu rakietowego S-300.

Serwis Euromaidan Press poinformował w mediach społecznościowych o zniszczeniu przez Ukraińców kolejnego rosyjskiego sprzętu. Tym razem udało się zestrzelić S-300.

Zobacz wideo Żołnierze składają życzenia z frontu: Wszystkiego najlepszego Ukraino!

Ukraina zlikwidowała system rakietowy S-300 należący do Rosjan

S-300 to przeciwlotniczy i przeciwbalistyczny system rakietowy średniego zasięgu. Swego czasu w mediach pojawiły się informacje, że w związku z niedoborem pocisków manewrujących Rosjanie wykorzystują systemy S-300 także do ataków na cele naziemne. 

Euromaidan Press opublikował na Twitterze nagranie ukazujące wybuch wyrzutni z góry. Komentujący zwracają uwagę, że wielkość eksplozji świadczy o tym, że w sprzęcie musiało znajdować się sporo rakiet. Zależnie od wariantu - w systemie może znajdować się od sześciu do 12 pocisków. Nagranie z wybuchu rosyjskiego sprzętu przedstawił także TpyxaNews.

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wojna w Ukrainie. Straty sprzętu i personelu armii rosyjskiej od 24 lutego

W ciągu doby, 24 października, jednostki piechoty morskiej Sił Zbrojnych Ukrainy zniszczyły dwa rosyjskie czołgi, trzy pojazdy desantowe, trzy magazyny amunicji, przejęły ciężarówkę Ural "jako trofeum", a także zlikwidowały trzech żołnierzy armii rosyjskiej - podaje agencja Ukrinform

We wtorek agencja poinformowała natomiast, że siły mobilnej jednostki Kurta z 28. Brygady i jednostki Gwardii Narodowej zlikwidowały w regionie Chersonia 13 celów okupantów, w tym dwa składy amunicji, czołg, MT-LB, sześć jednostek pojazdów wojskowych.

Od 24 lutego Ukraińskie Siły Obronne zlikwidowały około 68 420 rosyjskich żołnierzy, a także co najmniej 2 611 czołgów, 5 321 opancerzonych wozów bojowych, 1 674 sztuki uzbrojenia, 377 systemy rakietowe, 190 systemów obrony powietrznej, 271 odrzutowców wojskowych, 248 helikopterów, 1 372 dronów, 350 pocisków samosterujących, 16 okrętów wojennych i łodzi, 4 054 pojazdy i zbiorników paliwa oraz 149 sztuk specjalnego sprzętu.

Więcej o: