USA. Kłótnia nastolatków w nowojorskim metrze zakończyła się walką na noże. 14-latka trafiła do szpitala

W pociągu metra na nowojorskim Manhattanie doszło do kłótni nastolatków. 14-letnia dziewczyna została dźgnięta nożem w klatkę piersiową przez koleżanki, a 13-latek doznał powierzchownych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (23 października) ok. godz. 16 (czasu lokalnego) w metrze na nowojorskim Manhattanie w Stanach Zjednoczonych - podaje amerykański tabloid "New York Post". 14-latka wdała się w spór z dwiema innymi nastolatkami, z którymi się znała. Została zaatakowana nożem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Olsztyn. Policja zatrzymała nożownika, który zaatakował 27-latka

USA. Kłótnia nastolatków zakończyła się walką na noże. Stan 14-latki jest stabilny

Dziewczyna "doznała ran kłutych klatki piersiowej" - poinformowała nowojorska policja. Została przewieziona do szpitala. Jej stan jest stabilny. W trakcie awantury ranny został też 13-letni chłopak. Doznał powierzchownych obrażeń. 

Jako pierwszy ranną dziewczynę zauważył pracownik ekipy sprzątającej. Powiedział dziennikarzom, że "cały czas uciskała ranę". - To stało się w pociągu, gdy z niego wysiadła, cały czas trzymała się swojego boku - mówił. Inny natomiast przekazał, że nastolatka była "rozhisteryzowana", a krew zakrywała swetrem.

Policja szuka napastniczek.

Damien Sanderson (po lewej) i Myles Sanderson. Kanadyjskie władze opublikowały zdjęcia mężczyzn podejrzewanych o serię ataków z nożem w dwóch miejscowościach w prowincji Saskatchewan, na południu Kanady. Nie żyje co najmniej 10 osób, wiele jest rannych"Straszne i rozdzierające serce". Seria ataków nożowników w Kanadzie

Nowy Jork. Metrem podróżuje dziennie blisko sześć milionów pasażerów

W związku ze wzrostem przemocy i przestępczości w pociągach metra burmistrz Nowego Jorku Eric Adams i gubernator Kathy Hochul ogłosili dzień przed incydentem na Manhattanie, że policja zwiększy liczbę patroli na stacjach. - Mamy średnio mniej niż sześć przestępstw dziennie - powiedział Adams w CNN. Dziennie w Nowym Jorku przewożone jest blisko sześć milionów pasażerów.

Burmistrz Adams objął swój urząd w styczniu. Sam jest byłym policjantem. Walka z przestępczością stała się jego priorytetem. 

Wielka Brytania. Policjanci (zdjęcie ilustracyjne)Nożownik w centrum Londynu. Dwóch policjantów w szpitalu

Więcej o: