Wojna w Ukrainie. Rosjanin katapultował się z płonącego samolotu. Pierwsze takie nagranie [WIDEO]

Rosyjski pilot nagrał moment, w którym po zestrzeleniu przez ukraińskie siły zbrojne, katapultował się z samolotu. Film dopiero trafił do sieci, ale został nagrany prawdopodobnie latem.

Po raz pierwszy opublikowano nagranie z perspektywy pilota samolotu, który został zestrzelony. Rosjanin kierował maszyną Su-25SM (09 Red). Dzięki temu, że miał na hełmie kamerę GoPro został zarejestrowany przebieg całego zdarzenia.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Baltic Pipe zagrożone sabotażem? „Ryzyko jest. Procedury zostały wdrożone."

Wojna w Ukrainie. Rosyjski pilot nagrał moment, w którym katapultuje się z samolotu

Dzięki opublikowanemu nagraniu możemy zobaczyć ewakuację z trafionego przez Ukraińców samolotu z perspektywy samego pilota. Widzimy, jak samolot obniża lot i zbliża się do ziemi. Następnie mężczyzna opuszcza maszynę i powoli zaczyna spadać. W oddali natomiast widać samolot, który rozbija się na polu i wybucha. Nagranie opublikowano na Twitterze na profilu Ukraine Weapons Tracker. "Szalone nagranie  rosyjskiego pilota katapultującego się z Su-25SM (09 Red), który został trafiony ukraińskim ogniem. Incydent najwyraźniej miał miejsce latem, ale utrata samolotu nie została wcześniej udokumentowana" - czytamy.

Rosjanie tracą samoloty oraz śmigłowce

Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy od początku wojny Rosjanie stracili ponad 270 samolotów oraz 245 śmigłowców. 24 października sztab poinformował, że "11 obszarów koncentracji broni i sprzętu wojskowego wroga zostało zniszczonych. Jednostki obrony powietrznej zestrzeliły 12 dronów Shahed-136. W ciągu ostatniego dnia ukraińskie siły rakietowe i artyleria uderzyły w cztery punkty kontrolne, pięć obszarów koncentracji siły roboczej, broni i sprzętu wojskowego, cztery składy amunicji, kompleks rakietowy przeciwlotniczy i inne ważne obiekty wroga" - podano w najnowszej aktualizacji.

Więcej o: