Somalia. Atak terrorystyczny na hotel w Kismaju. Są ofiary

Dziewięć osób zginęło, a 47 zostało rannych w ataku terrorystycznym na hotel w Kismaju na południu Somalii. Do zamachu przyznała się grupa Al-Shabaab powiązana z Al-Kaidą.
Zobacz wideo Zamach terrorystyczny, który na zawsze zmienił oblicze świata

- W wybuchu bomby zginęło dziewięć osób, w tym uczniowie i cywile. 47 zostało rannych, niektórzy bardzo poważnie. Hotel, w którym doszło do zamachu, znajduje się w pobliżu szkoły. Rannych jest wielu uczniów - poinformował lokalny minister do spraw bezpieczeństwa Yussuf Hussein Dhumal.

Wg świadków samochód zamachowców staranował bramę hotelu, a następnie czterech napastników otworzyło ogień do osób znajdujących się w budynku. Interweniujące siły policyjne zastrzeliły trzech terrorystów, czwarty zginął w eksplozji samochodu wyładowanego materiałami wybuchowymi.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

SzczepieniaŚwiat staje w obliczu twindemii. "Wysoki wskaźnik szczepień jest ważny"

Somalia. Atak terrorystyczny na hotel w Kismaju

Przed atakiem w hotelu obywało się spotkanie dot. strategii walki z islamskim terroryzmem, między innymi z grupą Al-Shabaab. Terroryści od kilka lat próbują przejąć kontrolę na południem Somalii, w szczególności nad miastem Kismaju, strategicznym portem przynoszącym znaczące zyski z handlu.

W ciągu ostatnich 10 lat w walkach sił rządowych z grupami islamskich terrorystów zginęło kilka tysięcy mieszkańców Somalii.

Anton Krasowski,Rosyjski dziennikarz na wizji mówił o "topieniu" i "paleniu" ukraińskich dzieci

Więcej o: