Alaksandr Łukaszenka "nieoficjalnie" na oficjalnej konferencji. Straszył III wojną światową

Alaksandr Łukaszenka "nieoficjalnie" na oficjalnej konferencji prasowej mówił, że "musimy się spodziewać wszystkiego". Dyktator Białorusi straszył III wojną światową.

Alaksandr Łukaszenka 21 października na poligonie wojskowym w obwodzie brzeskim sprawdzał, jak wygląda "rozwój kompleksu wojskowo-przemysłowego". Podczas konferencji prasowej dyktator Białorusi został zapytany przez dziennikarzy, o to, czy należy się obawiać trzeciej wojny światowej. Odpowiedział "nieoficjalnie". - Musimy się spodziewać wszystkiego - stwierdził.

Zobacz wideo Cichanouska: Nie może być wolnej Białorusi bez wolnej Ukrainy Wybierz serwis

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Aleksandr Łukaszenka straszy: Nigdy nie byliśmy bliżej III wojny światowej

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w trakcie wizyty Łukaszenki na poligonie, dziennikarze dopytywali przywódcę Białorusi o zagrożenia związane z wojną w Ukrainie. Dyktator przyznał, że sytuacja jest poważna. Stwierdził, że musi mówić "nieoficjalnie" i "zupełnie szczerze".

- Nigdy nie byliśmy bliżej III wojny światowej. Jednak ja w nią nie wierzę. Nie wierzę, bo poskutkowałaby zniszczeniem wszystkiego i wszystkich. A kto chce dzisiaj umierać? - stwierdził Łukaszenka. Później na sytuację militarną zdecydował się spojrzeć nieco bardziej "filozoficznie". - Jest dziś trochę chłodno, ale niebo jest jasne i przejrzyste. Mamy wszystko. Dlaczego mielibyśmy chcieć to stracić? - dodał. 

Z jednej strony Łukaszenka straszył, z drugiej uspokajał. Stwierdził, że należy się spodziewać wszystkiego.

- Europa boi się tej wojny i nie chce jej. A ona się nie wydarzy, dopóki broń nuklearna nie zostanie użyta. Choć niekoniecznie, bo są różne rodzaje broni, ale nie daj Bóg jej używać - przekazał dziennikarzom. Nagranie z rozmowy zamieściła m.in. telewizja Belta. 

 

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka uczestniczy w spotkaniu z wojskowymi urzędnikami w Mińsku, Białoruś, 10 października 2022.Oficer białoruskich sił specjalnych uciekł z kraju. "Łukaszenka przerażony"

Białoruś. Łukaszenka sprawdza sprzęt wojskowy

Wcześniej przywódca Białorusi sprawdzał, jakim sprzętem dysponuje jego armia, okazując żywe zainteresowanie każdym z urządzeń.

Zaprezentowano mu drony rozpoznawcze, systemy uderzeniowe oraz bezzałogowy śmigłowiec rozpoznawczy - podała agencja Belta.

- To znaczy, że widzimy wszystko na ziemi? Jak wytrzymały będzie w walce? Ile możesz wyprodukować miesięcznie? Jaka jest wydajność? - dopytywał dyktator. Według Belty część wyrobów jest w eksploatacji, część przechodzi testy, a część miała zostać przekazana wojsku do eksperymentalnego użytku. 

Prezydent Białorusi Alaksandr ŁukaszenkaBiałoruś. Łukaszenka radzi, jak żyć spokojnie. "Róbcie co mówię"

**********

Więcej o: