Joe Biden "martwi się" pomocą dla Ukrainy, jeśli republikanie wygrają wybory: Ci ludzie nie rozumieją

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden wyraził swój niepokój możliwością wygrania przez republikanów wyborów do Kongresu USA. Jego zdaniem w takim wypadku pomoc dla Ukrainy mogłaby osłabnąć. - Ci ludzie nie rozumieją, że stawka jest znacznie większa niż Ukraina - podkreślił.

Prezydent Joe Biden skrytykował w czwartek (20 października) polityków Partii Republikańskiej, którzy zapowiadają możliwość ograniczenia wsparcia dla Ukrainy po listopadowych wyborach do Kongresu. Biden stwierdził, że politycy ci nie rozumieją, o jak wielką stawkę toczy się wojna w Ukrainie.

Zobacz wideo Gen. Bieniek: Rosja ma potencjał ludnościowy, może zmobilizować ponad 300 tys. ludzi

USA. Joe Biden ostrzega przed republikanami: Ci ludzie nie rozumieją, że stawka jest znacznie większa niż Ukraina

Podczas wizyty w Filadelfii Joe Biden skrytykował zapowiedzi ograniczenia wsparcia dla Ukrainy w wojnie z Rosją. - Ci ludzie nie rozumieją, że stawka jest znacznie większa niż Ukraina. Tu chodzi o Europę Wschodnią, tu chodzi o NATO. To naprawdę poważne konsekwencje" - mówił Biden. Prezydent USA zarzucił zwolennikom ograniczenia wsparcia dla Ukrainy, że nie rozumieją amerykańskiej polityki zagranicznej. - Martwię się - powiedział dziennikarzom podczas postoju w sklepie z kanapkami w Pittsburghu, jak cytuje Agencja Reutera

Biały Dom zapowiedział, że będzie rozmawiał z Kongresem na temat dalszego wsparcia dla Kijowa. Na Kapitolu mówi się o uchwaleniu pakietu pomocy militarnej dla Ukrainy na przyszły rok o wartości 50 miliardów dolarów jeszcze przez obecny parlament, w którym większość mają demokraci.

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Władimir Putin na poligonie wojskowymWładimir Putin chwycił za broń. "Naczelny Wódz kontroluje" [WIDEO]

Republikanie zapowiedzieli możliwość ograniczenia wsparcia dla Ukrainy

Przywódca republikanów w Izbie Reprezentantów Kevin McCarthy powiedział, że w wypadku wyborczego zwycięstwa jego partia nie będzie "wystawiać czeków in blanco dla Ukrainy". McCarthy mówił, że USA mają wiele potrzeb wewnętrznych, takich jak ochrona południowej granicy. W podobnym tonie wypowiadało się w ostatnim czasie wielu republikanów związanych z firmowanym przez byłego prezydenta Donalda Trumpa ruchem MAGA (Make America Great Again).

Zdjęcie satelitarne KrymuW Pradze rusza proces Rosjanina oskarżonego o udział w aneksji Krymu

Więcej o: