Pod koniec września rosyjski myśliwiec wystrzelił rakietę w pobliżu brytyjskiego samolotu

Rosyjski myśliwiec wystrzelił rakietę w pobliżu nieuzbrojonego brytyjskiego samolotu - poinformował Minister Obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace, cytowany przez Reutera. Do zdarzenia doszło 29 września.
Zobacz wideo

Rosyjski myśliwiec wystrzelił rakietę w pobliżu nieuzbrojonego brytyjskiego samolotu szpiegowskiego. Maszyna patrolowała przestrzeń powietrzną nad Morzem Czarnym 29 września.

Ben Wallace poinformował również, że Wielka Brytania zawiesiła patrole po tym incydencie. Brytyjska strona wyraziła obawy zaistniałą sytuacją. Dodał, że zainterweniowano u rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu. 

Wallace w liście do Siergieja Szojgu przekazał, że samolot poruszał się po wcześniej zgłoszonym torze lotu. Dodał, że uznał za rozsądne zawieszenie tych patroli do czasu otrzymania odpowiedzi od Rosji. Ta nadeszła 10 października.

Rosyjski myśliwiec wystrzelił rakietę w pobliżu brytyjskiego samolotu. Szojgu: Doszło do usterki technicznej

W odpowiedzi szef rosyjskiej obrony przekazał, że Moskwa przeprowadziła śledztwo w tej sprawie. Ustalono, że do zdarzenia doszło w wyniku usterki technicznej myśliwca SU-27. - Przyznali również, że incydent miał miejsce w międzynarodowej przestrzeni powietrznej - poinformował Ben Wallace, cytowany przez Reutera.

Wallace poinformował, że o zdarzeniu zostali również poinformowani również brytyjscy sojusznicy.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: