Indonezja. Wielki pożar meczetu w Dżakarcie. Potężna kopuła stanęła w ogniu i runęła [WIDEO]

W Dżakarcie ogromny meczet stanął w ogniu, w wyniku czego runęła wielka kopuła świątyni. Według władz do pożaru doszło z powodu zaprószenia się ognia w trakcie prowadzonych prac renowacyjnych. Nikt nie został ranny.

Pożar wybuchł w środę (19 października) około godz. 15.00 czasu lokalnego w Wielkim Meczecie Centrum Islamskiego w Dżakarcie (Indonezja). Sprawił, że zawaliła się kopuła świątyni, jednak nikt nie został ranny - informuje portal timesofindia.com. Opublikowano liczne nagrania z katastrofy.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dżakarta tonie. 10-milionowe miasto zapada się do morza

Indonezja. Pożar meczetu w Dżakarcie. Zawaliła się wielka kopuła

Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze około godz. 15.22. Na miejscu pojawiło się 10 wozów strażackich. Według lokalnej policji do pożaru doszło z powodu przypadkowego zaprószenia ognia. Prawdopodobnie zaprószenie spowodowały spawarki, które były używane podczas prac renowacyjnych dachu meczetu. W internecie pojawiły się nagrania, pokazujące kopułę meczetu, która stanęła w ogniu.

Robotnicy próbowali ugasić pożar gaśnicami, ale ten szybko urósł i objął całą kopułę meczetu, aż się zawaliła - podają lokalne media. Gdy kopuła się osunęła, w pobliżu był spory tłum mieszkańców.

Więzienie Kerobokan (zdjęcie ilustracyjne)Bali. Brytyjską babcię za przemyt kokainy skazano na śmierć

Indonezja. Policja wyjaśnia okoliczności pożaru meczetu w Dżakarcie

Policja w Dżakarcie potwierdziła, że do tej pory przesłuchano czterech pracowników firmy wykonawczej, zajmującej się renowacją budynku. Meczet znajduje się w kompleksie budynków należących do Centrum Islamskiego Dżakarty, które zajmuje się studiami islamskimi i rozwojem. Oprócz meczetu znajdują się tam obiekty handlowe, badawcze i edukacyjne. Kopuła meczetu zapaliła się również w październiku 2002 r. Gaszenie ognia zajęło wtedy pięć godzin - przekazuje portal timesofindia.com.

Indonezja. Wulkan MerapiIndonezja. Wybuchł Merapi, jeden z najbardziej aktywnych wulkanów

Więcej o: