Holandia. Pociąg zmiażdżył autobus na przejeździe kolejowym. Przerażające nagranie

Dramatycznie wyglądający wypadek, do którego doszło w poniedziałek na przejeździe kolejowym w Bergen op Zoom w Holandii, na szczęście nie skończył się tragicznie. Według policji nikt nie ucierpiał, jednak film, na którym widać, jak rozpędzony pociąg miażdży autobus, mrozi krew w żyłach.

Nagranie momentu wypadku opublikowane na Twitterze wygląda bardzo niebezpiecznie. Rozpędzony pociąg uderzył w autobus stojący na torach z taką siłą, że rozciął pojazd na pół. Na szczęście, według holenderskiej policji, nie było ofiar. Kierowca przed zderzeniem zdążył opuścić pojazd.

Zobacz wideo Co roku dochodzi do wielu wypadków kolejowych. Ich główne przyczyny to pośpiech, roztargnienie i brawura

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Holandia. Pociąg zmiażdżył autobus, który utknął na przejeździe kolejowym

Do wypadku doszło w poniedziałek w miejscowości Bergen op Zoom w południowej Holandii. Według lokalnej policji do zderzenia doszło około 9.50 rano. W autobusie nie było pasażerów.

"Autobus zderzył się z pociągiem jadącym w kierunku Zelandii. W autobusie nie było pasażerów. Kierowca autobusu nie odniósł obrażeń. Wśród pasażerów pociągu nie odnotowano żadnych poszkodowanych" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez policjantów na Twitterze.

Policja. Zdjęcie ilustracyjne W Kobyłce kierowca stracił panowanie nad samochodem i wjechał w barierki

Groźny wypadek w Holandii. Kierowca próbował ostrzec maszynistę

Nagranie z miejsca wypadku opublikował na Twitterze Ronald Groffen. Z opisu filmu wynika, że kierowca wyszedł z pojazdu przed zderzeniem, miał próbować ostrzec maszynistę, że jego pojazd utknął na torach na przejeździe kolejowym. Bezskutecznie. Pociąg wjechał w autobus z pełną siłą.

W tej chwili policjanci próbują ustalić okoliczności kolizji - podają holenderskie media. W związku z tym przejazd kolejowy, na którym doszło do wypadku, ma pozostać nieczynny przez trzy dni. Na razie nie wiadomo, dlaczego kierowca nie mógł ruszyć pojazdu z miejsca zdarzenia.

Grabownica Starzeńska. Wypadek autokaru Podkarpacie. Wypadek autokaru wycieczkowego. Są poszkodowani

******************************

Więcej o: