Rosja. Samolot wojskowy uderzył w blok mieszkalny. Podano liczbę ofiar

13 osób nie żyje, a 19 jest rannych - to najnowszy bilans katastrofy samolotu wojskowego Su-34, który uderzył w blok mieszkalny w mieście Jejsk w Kraju Krasnodarskim nad Morzem Azowskim. Wśród ofiar jest troje dzieci - podały rosyjskie władze.

Najnowszy bilans katastrofy rosyjskiego samolotu w Jejsku nad Morzem Azowskim podaje Reuters, który powołuje się na rosyjską agencję Informacyjną Interfax. W poniedziałek wieczorem wojskowy samolot Su-34 uderzyła w dziewięciokondygnacyjny blok mieszkalny w mieście Jejsk w Kraju Krasnodarskim nad Morzem Azowskim. W budynku wybuchł pożar. Według informacji służb zniszczonych zostało 17 mieszkań, ewakuowano około 250 osób.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Gen. Bieniek: Zmienił się dowódca sił rosyjskich, który jest znany z okrutnych metod walki

Rosja. Kilkanaście ofiar katastrofy samolotu wojskowego w Jejsku

Z informacji rosyjskiego ministerstwa obrony, na które powołuje się agencja Reutera, wynika, że do katastrofy doszło podczas lotu szkoleniowego. W czasie startu maszyny miał zapalić się jeden z silników. Obydwaj piloci katapultowali się.

Wojskowy kanał informacyjny Zvezda opublikował nagranie, które pokazuje eksplozje na pokładzie Su-34, który leci w kierunku budynków mieszkalnych. Na licznych nagraniach zamieszczonych w serwisach społecznościowych, słychać wiele wybuchów w płonącym budynku. Lokalne władze poinformowały później, że pożar został ugaszony.

Gubernator obwodu krasnodarskiego Wieniamin Kondratiew zaprzeczył doniesieniom, że samolot był załadowany amunicją. - Gdyby tak było, zostałaby tylko połowa budynku - cytuje RIA.

Państwowy Komitet Śledczy Rosji wszczął dochodzenie w sprawie okoliczności zdarzenia. Na miejsce zostali wysłani ministrowie zdrowia i do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: