Francja. Są zarzuty w związku z morderstwem 12-letniej Loli. Ciało dziewczynki znaleziono w walizce

Paryscy śledczy postawili 24-letniej kobiecie zarzuty w związku z zamordowaniem 12-letniej Loli. Zwłoki dziewczynki odnaleziono w walizce przed blokiem w 19. dzielnicy Paryża. Główną podejrzaną oskarża się o zabójstwo, gwałt i tortury.

O zarzutach informuje AFP, której depeszę publikuje France24. Główną podejrzaną jest 24-letnia kobieta cierpiąca na zaburzenia psychiczne. Kobieta została przesłuchana w poniedziałek. Jak podają francuskie media, oskarża się ją o gwałt i morderstwo osoby nieletniej poniżej 15. roku życia, a także tortury. Sąd nakazał tymczasowe aresztowanie kobiety.

Zobacz wideo Buzek: W tym rządzie bardzo trudno powiedzieć, kto odpowiada za politykę energetyczną

Paryż. Są zarzuty w związku z zabójstwem 12-letniej Loli

24-latka złożyła obszerne wyjaśnienia. W trakcie zeznań raz przyznawała się do zbrodni, a innym razem zaprzeczała. Ostatecznie opisała, że sprowadziła 12-letnią Lolę do mieszkania swojej siostry, a następnie "popełniła zbrodnię o charakterze seksualnym oraz inne akty przemocy, które spowodowały śmierć dziewczynki". Ciało 12-latki ukryła w walizce. 

W ataku dronów kamikadze na Kijów zginęła 34-latka w ciążyW ataku na Kijów zginęła 34-latka w ciąży. "Vika była w szóstym miesiącu"

12-latka zaginęła w Paryżu w piątek, nie wróciła do domu ze szkoły. Jej ciało znaleziono tego samego dnia, kilka godzin po tym, jak ojciec zgłosił policji zaginięcie. Zwłoki dziewczynki były w walizce pozostawionej w pobliżu jej domu w 19. dzielnicy. 

W sumie do aresztu trafiło sześć osób, których rola w sprawie porwania i zabójstwa dziewczynki jest ustalana. Francuskie media przekazały, że na ciele dziewczynki znalazły się napisy, m.in. cyfry "1" i "0". Z nieoficjalnych doniesień wynika, że na zwłokach ujawniono liczne rany. 

Prokuratura poinformowała, że dochodzenie dotyczące okoliczności zdarzenia trwa. 

Wymiana jeńców. Do Ukrainy wróciło 108 kobietNajwiększa od tygodni wymiana jeńców. Do Ukrainy wróciło 108 kobiet

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Francja. Są zarzuty w związku z morderstwem 12-letniej Loli. Ciało dziewczynki znaleziono w walizce
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl